NOVINKY

Poslední letní část softbalové extraligy se konala tento víkend, kdy naši muži se vydali do Kunovic odehrát závěrečná utkání nadstavby B. Druhou nadstavbu vyhrávají a zajišťují si tím postup do čtvrtfinále!

Letní pauza je za námi a ligové soutěže se vracejí do herního režimu, po mužské extralize tak došlo i na druhou nejvyšší soutěž. V úmorném horku se doma předvedli borci z našeho B-squadu proti silným soupeřům, současným lídrům ze Sezimova Ústí a loňským mistrům z Ledenic.

Po letní pauze se vracíme k mužskému extraligovému softballu, konkrétně k nadstavbě B. V ní se utká spodních 5 celků po základní části o dvě postupová místa do čtvrtfinále a další šanci na zisk titulu. Prvním soupeřem další části byli naši severočeští rivalové z Mostu, v sobotu pak došlo ještě na klání s pražským Tempem. V neděli k nám zavítali...

Po juniorském mistrovství Evropy se konala hned další dvě, domácí ME juniorek na Joudrs a mužské reprezentace se vydaly utkat se do Dánska.
Na ME juniorek se v českém dresu představila Iva Straková a to včetně turnajového finále, v němž se podařilo českému výběru zdolat Itálii 9:1. Ivča zanechala stopu nejen pomyslně na soupisce, ale také na...

Minulý týden se konalo mistroství Evropy kadetů a juniorů, kdy Češi zvítězili v obou kategoriích a také v obou kádrech jsme měli své chomutovské zástupce. V kadetské reprezentaci jako trenér působí náš kauč mužského áčka Jan Řápek a v juniorské reprezentaci naše mladé talenty David Beck a Adam Buňata.

Tak a úspěšně jsou za námi Evropsko-Africké kvalifikační turnaje LITTLE LEAGUE a JUNIOR LEAGUE! Bylo to náročných, horkých, ale i zároveň skvělých 6 dní. Po mnoha větších i menších domácích turnajích čekala naše hřiště první mezinárodní zatěžkávací zkouška, a i dle průběžně sbíraných ohlasů si troufáme říci, že jsme v ní obstáli na výbornou.

Naše žákyně vítězí na Open poháru Czech Softball! A aby toho nebylo málo, tak také vítězí v dovednostní soutěži Clash of Skills stejně jako naši žáci! Ve skupině postupně porazily všechny celky, a ve finále se utkaly s Piranhas Beroun. Trenér Martin Chmelík hodnotí sezónu zatím pozitivně: "Od začátku letošní sezóny se naší tréninkové skupině daří....

2. liga mužů se v posledním víkendu před letní pauzou přehoupla do druhé poloviny. B-squad tak čeká řada domácích zápasů, prvními hosty byli B-týmy Locos Břeclav a Joudrs Praha. Jak si náš tým v odvetných dvojzápasech povede a zda soupeři dokáží vrátit porážky z úvodu roku odpověděla klání v rámci softballového maratonu. Ten nejprve započal...

O víkendu 17-18.6. se konaly poslední hrací dny základní části Extraligy mužů. A stále bylo o co hrát, neboť až do poslední chvíle nebylo jasné, jak se týmy rozdělí v rámci skupin do nadstavby. Naši borci čekali doma na pražské Tempo a rivaly z Mostu.

Žáci o předposledním červnovém víkendu vyjeli do prahy na OPEN pohár ČSA. Třídenní turnaj obsahoval tradičně také složku Clash of Skills. Jak si kluci turnaj užili, ať už herně nebo společensky, a jak se v konkurenci devíti týmu umístili, si můžete přečíst v následujícím reportu.