NOVINKY

Náš amatérský klub Beavers Chomutov od září začal trénovat v nové klubové tělocvičně u hřiště, skupinu nejmenších chlapců a děvčat, Nano Beavers ve věku 4-6 let zatím v počtu 10 dětí.

Tento rok jsme se rozhodli s týmem kategorie U11 sbírat zkušenosti v Lize žáků. První možnost, kdy jsme si mohli poměřit síly se staršími protihráči, byla o víkendu 5.-6.6. 2021 na dvoudenním turnaji v Hradci Králové.

Na ligových hřištích byste loni jen těžko hledali úspěšnějšího hráče. Marek Malý byl nejen nejlepším pálkařem celé soutěže, ale taky i nejlepším nadhazovačem. Aby se sezóna dala považovat za skvělou, zbývalo jen vyhrát finále.

Extraligu dvakrát ovládly mezi žákyněmi i kadetkami, narazily až v juniorkách. I tak ale chomutovské softbalistky získaly stříbrnou medaili a úspěšná dívčí generace tak dál sbírá úspěchy. Teď má před sebou jasný cíl - zamířit mezi nejlepší i v seniorské kategorii.

Je to tak, máme nové hřiště. Jedna věc zůstává stejná - už od roku 1995 sídlíme u ZŠ Chomutov, Ak. Heyrovského. Přesto přichází změna, dokonce jedna z největších v historii celého klubu. Už se taky těšíte, až si zahrajete v našem novém svatostánku?