NOVINKY

Středeční večer v Chomutově nám přinesl dvě výhry, byť ani jedna se nerodila úplně lehce. Pomalejší začátek proti zkušenému týmu většinou znamenal, že jsme museli zkraje zápasů otáčet. Nakonec se ale vždy naše pálky rozjely. Dva HR si připsal Marek Malý, jeden Milan Šulc. Tvrdé odpaly ale měli všichni.

A tým se o víkendu utkal s Ledenicemi a Havlíčkovým Brodem. Tento víkend zároveň dorazila dánská posila Frederik Terkelsen. A jeho přítomnost navodila pořádný hurikán na pálce.

Áčko má za sebou podařený trip na Moravu. V sobotu se ve dvou zápasech utkali s dosud neporaženými Locos Břeclav. A hned v prvním zápase uštědřili domácímu týmu první porážku sezóny - pohodlnou a celkem jasnou. Marek Malý a Jaroslav Breník povolili pouhé dva body. I druhý zápas byl dlouho vyrovnaný, nesešlo se už ale potřebné štěstí i cit...

Chomutovští Beavers jsou po generační obměně favority soutěže, což dokázali již druhou účastí ve finále v řadě. Obě finále však pro ně skončila stříbrem - předloni nestačili na Hrochy z Havlíčkova Brodu, loni na Žraloky z Ledenic. V roce 2021 se představili také na evropském poháru Super Cup, kde získali bronzové medaile a byli druhým nejlepším...

Na ligových hřištích byste loni jen těžko hledali úspěšnějšího hráče. Marek Malý byl nejen nejlepším pálkařem celé soutěže, ale taky i nejlepším nadhazovačem. Aby se sezóna dala považovat za skvělou, zbývalo jen vyhrát finále.