Zhodnocení sezóny

13.02.2022

Beavers Chomutov za sebou mají další úspěšnou sezónu. Chomutovští softbalisté opět dokázali, že patří mezi ty nejlepší kluby v České republice. Už tradičně se i v sezóně 2021 dařilo nasbírat medaile ve všech věkových kategoriích. Cenné kovy přivezli muži, dívky i chlapci. Klub má přes 150 členů, drtivou většinu tvoří hráči do 18 let. Softbal se v Chomutově hraje už od nejmladších věkových kategorií až po nejstarší. Stabilně máme v klubu sedm tréninkových skupin. Ty tvoří 11 týmů, které budou zápolit hned v několika soutěžích.

Od roku 2021 se softbalisté také pyšní novým areálem světové úrovně.

Na podzim byla obnovena skupina kategorie U7, kde se děti seznamují s prvky našeho míčového sportu, ale zároveň jde o celkovou sportovní průpravu. Tato kategorie je zatím nesoutěžní.

Hráči kategorie U9 hrají hlavně pro poznání hry samotné a pro zábavu. Odehráli letos svoje první oficiální turnaje, ale ani jim se medaile nevyhýbaly.

Coachbalisté kategorie U11 soupeří ve své kategorii i s baseballovými kluby a letošní sezonu opanovali bez porážky. Vyhráli celou svoji soutěž, i samostatný turnaj o titul mistra republiky. Je to nejen velký úspěch, ale hlavně i příslib do budoucna. Ze širokého trenérského kádru vyčnívá dlouholetá osobnost Chomutovského softballu - Martin Chmelík, který byl letos za svoji práci zaslouženě oceněn jako nejlepší trenér mládeže roku 2021.

Velký úspěch zaznamenali i naši kadeti kategorie U16, kteří na domácím závěrečném turnaji v boji o mistra České republiky obsadili výborné třetí místo.

Tým juniorů, který tvoří víceméně stejné jádro hráčů doplněné několika hráči do 20 let. Letos vyhrál 2. ligu a v dramatické baráži vybojoval postup do extraligy juniorů pro sezonu 2022.

Děvčata v kategorii extraliga juniorek U20 opět končí sezonu s medailí na krku, tentokrát bronzovou. Ve stejném složení hráli i 3. ligu žen, jejíž základní část ovládli. Z důvodu časového vytížení bude v sezóně 2022 naše ženská větev oddílu zastoupena pouze v soutěži extraligy juniorek.

Mužské týmy se letos představily hned ve 3 soutěžích. "A" tým v extralize dokráčel opět až do finále, bohužel v rozhodujícím 3. utkání na soupeře nestačil a zakončil tak sezonu se stříbrnými medailemi.

Po osmi letech se Chomutov zúčastnil evropského superpoháru, v konkurenci 20 týmů získal bronzové medaile. "B" tým se první rok v druhé lize spíše rozkoukával, obsadil 7. příčku a udržel soutěž i pro příští rok.

Reprezentace pravidelně čerpá z chomutovských hráčů, a ani letos tomu nebylo jinak. Všichni naši hráči a hráčky jsou základními kameny reprezentace ve své kategorii. Letos se navíc podařilo získat mnoho úspěchů.

Adam Buňata, David Beck - MISTŘI EVROPY U 18 2021

Barnabáš Přibyl, Chmelík Martin - MISTŘI EVROPY U16 2021

Štěpánka Boučková, Kateřina Kindermannová, Alexie Moravčíková - MISTRYNĚ EVROPY U18 2021