Žáci dominují superlize!

25.08.2023

Žáci vyhrávají poslední turnaj základní části superligy žáků a vévodí tabulce, kdy vyhráli všechny turnaje základní části. Jak probíhala tedy poslední utkání před kvalifikací na MČR? To si můžete přečíst od našich reportérů z místa činu níže!

Úvodem bychom rádi poděkovali všem, kteří nám pomáhali s pořádáním turnaje! Jmenovitě Radka E., Adla K., Magda G., Pavla D., Karolína M., Hanka K., Hanka a Tomáš F. Děkujeme, bez vás by tuto akci nešlo udělat! Tlumočíme také poděkování od berounských, kteří mohli daný turnaj odehrát v našem areálu a kteří si naší pomoc a poskytnuté zázemí nemohli vynachválit

Co se týká sportovní stránky turnaje, hodnotili a zhodnotili to sami kluci při jednotlivých pozápasových poradách a zejména závěrečném hodnocení turnaje jednoznačně. Byla to paráda se vším všudy. Sranda, pohoda a skvělá vítězství, která jak doufáme, nás posouvají dál za naším cílem, získaní medaile na podzimním MČR.

Také stručně něco málo k samotným zápasům. Na úvod turnaje jsme narazili na Piranhas, u kterých se dalo očekávat, že se s nimi opět potkáme ve finále. Proto jsme zápas co se týká obranné sestavy pojali takticky, nenasadili na nadhazovací prkno naše nejlepší nadhazovače, a i přes tuto skutečnost a počáteční stav 0:2 (díky našim chybám v obraně), jsme dotáhli zápas do extra inningu, ve kterém jsme bohužel nakonec prohráli těsně 4:5. V dalších zápasech jsme již na plno rozjeli jak obranu tak i útok a postupně slavili vítězství v základní skupině nad Painbusters (17:3 ), a Joudrs (15:0 ). 

V nedělním ranním semifinále jsme opět narazili na Joudrs, které jsme po výborné pálce a bezchybné obraně porazili 6:0. Ve finále jsme podle očekávání potkali opět Piranhas, v první směně po drtivém útoku na pálce jsme skórovali 4 body a i díky následné precizní hře v poli si již další inningy užívali a směřovali k jednoznačnému vítězství 4:0 a celkovému triumfu v celém turnaji. Celkové skóre 46:8, poslední 3 zápasy bez obdrženého bodu.

Kluci předvedli v průběhu všech zápasů skvělé zákroky ve vnitřním a vnějším poli, nadhazovači klasicky zahráli perfektně. Odpálili jsme celkem na tuto věkovou kategorii mimořádných 5 homerunů (Máta 3x, Kytů 2x), vyzkoušeli jsme si a zahráli spoustu krádeží, útočných ulejvek, squeeze play. Celkově to lze hodnotit jako podařenou přípravu před očekávanou kvalifikací na MČR a doufejme samotným MČR.