Žáci berou třetí vítězství v Superlize

01.06.2023

Máme za sebou třetí turnajové kolo Superligy žáků U13 roku 2023, nyní odehrané ve Svoboda parku na Joudrs.

Dopravu jsme nově zvolili takzvaně týmovou, prostřednictvím klubového dopravce Oskara, vše nad očekávání proběhlo hladce. V základní skupině jsme postupně porazili Most 12:1, Beroun 8:1 a Joudrs 7:3, vyzkoušeli si různé herní varianty a nové prvky v obraně i útoku...více či občas méně úspěšně. V neděli ráno, po týmové snídani v clubhousu Joudrs á-la bufet, jsme plni sil a odhodlání nastoupili v semifinále na Joudrs , které jsme porazili 4:2, zápas byl dlouho vyrovnaný, postupem doby jsme převzali iniciativu a zápas zakončili po naší dobře zahrané závěrečné double play.

Ve finále jsme opětovně, jako v minulém kole narazili na Beroun. Od prvního inningu jsme prohrávali 0:1 po trefeném prvním pálkaři a drobném erroru. Tento stav vydržel až do poslední směny, kdy jsme díky velice taktickému, někdo by řekl spíše šťastnému, střídání našeho pálkaře, obsadili první a druhou metu bez autu a následně po razantních odpalech dvakrát skórovali a obrátili tak průběh vyrovnaného zápasu na naší stranu. V dohrávce soupeře jsme již v obraně nezaváhali, zahráli jasné auty, byť s dramatickou vložkou nechycení příhozu na první metu, ale, a to je podstatné, nepovolili soupeři již skórovat a zápas tak dovedli do vítězného konce.

Zatím procházíme celou superligou bez zaváhání, všechny zápasy končíme vítězně, učíme se novým věcem a hlavně, užíváme si to. Tento turnaj nám ukázal, že je třeba stále bojovat a věřit si...nepřipouštět si možnost prohry, věřit sobě a ostatním hráčům-kamarádům, držet při sobě.. neboť jako tým jsme schopni dosahovat nejlepších výsledků a porážet kohokoliv.

Nejvíc ze všeho je tým...