Vstup mládežnických oddílů do nové sezóny

01.05.2022

První zápasy nové sezóny jsou již za námi. Shrnutí toho, jak si vedli, si můžete přečíst v následjících několika odstavcích.

ROOKIEBALL Naši hráči kategorie U9 (ročník 2013/2014) se v sobotu zúčastnili prvního kola turnaje mládeže Rookieballu, který se konal v Pardubicích a Havlíčkově Brodě. Ve městě perníku narazili na Lobkovice, Joudrs Praha, Pasos Pardobice a Praotce. Zimní příprava se povedla a mladíci turnaj vyhráli. Teď si jen přát, aby jim nadšení vydrželo po celou sezónu.

ŽÁKYNĚ se představily v prvním turnaji sezóny na domácí půdě. V úvodním zápase sezóny si dívky poradily s Eagles. Následně sice podlehly Piranhas a Joudrs, ale v neděli zvítězily nad Kotlářkou. Turnaj se kvůli nepřízni počasí nedohrál a dívky si tak vysloužily bronzový vstup do sezóny.

ŽÁCI Chlapci U13 stejně jako žákyně vkročili do nového ročníku superligy 3. místem. V neděli nestačili na břeclavské LOCOS, ovšem chuť si spravili v dalším zápase se žraloky z Ledenic, které v malém finále porazili 10:7.

KADETI Naši kadeti sice první turnaj v Ledenicích nevyhráli, ale to jenom z toho důvodu, že finále propršelo. Nicméně jako jediní neprohráli ani jeden zápas a s luxusním skóre 39:7. podělili se tak o první místo.   

JUNIORKY Juniorkám byla jako první štace roku přidělena pořádná dálka. V sobotu hrály v Brně proti Cats, neděli pak strávily na hřišti Arrows Ostrava. V sobotu si tým poradil se soupeřkami na jedničku. Děvčata zvítězila 15:0 a 8:1. Nedělní výsledky již tak sladce nepůsobily. Druhý den v Ostravě měly nadějně rozehraný první zápas, kde vedly 7:0 a 8:2, ale nakonec padly v tie-breaku 8:9. Ve druhém zápase dostaly šanci i hráčky z lavičky a juniorky padly 15:3.

Poděkování míří hráčkám z Ledenic, které u nás hostují za výpomoc, stejně tak i jejich trenérce Magdě Chytrové, které je na tripu doprovázela.

JUNIOŘI Chomutov se v extralize juniorů ukázal poprvé od roku 2017. A nutno říci, návrat to nebyl vůbec špatný. První double sehráli proti Joudrs Praha. Výsledek to byl smírný pro obě družstva, naši junioři zvítězili v prvním zápase 13:4, ve druhém pak padli 12:2. V neděli je pak očekávaly Kunovice, kde mladí bobři opět prokázali, že první zápasy zvládají o poznání lépe než druhé. Zápasy skočily 11:4 a  0:11.  Se skóre 2:2 jim tak patří společně s dalšími třemi týmy dělené 2. místo. Nezbývá než vyčkat, jak se vyrovnaná soutěž juniorů v průběhu roku vyvrbí.