Souboje o play-off extraligy mužů započaly

06.08.2023

Po letní pauze se vracíme k mužskému extraligovému softballu, konkrétně k nadstavbě B. V ní se utká spodních 5 celků po základní části o dvě postupová místa do čtvrtfinále a další šanci na zisk titulu. Prvním soupeřem další části byli naši severočeští rivalové z Mostu, v sobotu pak došlo ještě na klání s pražským Tempem. V neděli k nám zavítali Snails Kunovice a Joudrs Praha.

Systém spodní nadstavby je trochu odlišný od základní části a v jeden den týmy hrají vždy jedno utkání proti dvěma různým soupeřům. Nás na úvod čekalo utkání v Mostě, které je vždy velmi vyrovnané a výsledkem si tak nemůže být nikdo jistý až do konce. Řada absencí stabilních členů A týmu dala příležitost ukázat své dovednosti dalším hráčům a někteří se tak dočkali až nečekaného herního vytížení. Na prkně začal Jakub Petřík, chvíli trvalo než se tým probudil ze zápasové pauzy a první směna vypadala poněkud nervózně. Tvrdý triple hit prvního pálkaře soupeře na úvod nás poměrně rychle probral a byť mostečtí vyvíjeli poměrně veliký nátlak, skórovali pouze jednou. Jak se později ukázalo uzavřeli tak svůj doběhový účet. Následovala kvalitní defenzivní hra obou celků, odpaly byly pochytány a na změnu skóre se dlouho čekalo. K té došlo v pověstné chomutovské pětce, v té doběhli Jan Malý a Jiří Nezbeda a otočili tak utkání v náš prospěch. Stejný stav byl na tabuli také po dohrávce 7. směny a my se tak mohli radovat z 1. výhry víkendu. Následoval přejezd do Chomutova a utkání s Tempem. V tom nás soupeř jednoduše přepálil, každou směnu vyvíjeli určité nároky na naši obranu přidávali bod po bodu. Přestože jsme se ještě mohli na vzdor v 5. směně díky homerunům Marka Malého a Jaroslava Breníka a srovnali na 3:3, soupeř nakonec v 7. směně definitivně prolomil střídajícího nadhazovače Tomáše Toku a zápas skončil 3:8 pro hosty. V utkání si svůj první extraligový hit připsal Christian Malec.

V neděli se hrála na našem hřišti ještě přeložená utkání z Mostu. První zápas našeho celku proti Kunovicím tak byl přesunut o dvě hodiny dříve. Jak se zdálo tato změna nám prospěla, soupeře jsme přestříleli i přes řadu změn v sestavě 18:3 a zápas skončil ve 3. směně rozdílem. V pálkařských statistikách si polepšil celý tým, další homerun na své konto přidal Marek Malý. Druhý nedělní zápas jsme sehráli s pražskými Joudrs a dobrá pálka se převezla i do tohoto klání. Hned 3 body v první směně, dalších 6 bodů v následujících dvou směnách a bezchybná obrana a nadhoz zajistily rozdíl v 5. směně 9:0 pro domácí Beavers. Celková víkendová bilance 3 výhry, 1 prohra se dá považovat za úspěšnou a výrazně nás přiblížila k play-off. Příští extraligová utkání našich borců se hrají 19. a 20. srpna, tentokráte na venkovní půdě.