Na Super Cupu pátí

28.08.2022

Letos sice bez medaile, ale i tak s dobrým pocitem. Na turnaji nejlepších evropských týmů tento rok končíme pátí. Před námi zůstal pouze jeden český tým, dva dánské a jeden norský, byť velmi posilněný o hráče z celého světa. Na poháru jsme nabrali důležité zkušenosti a snad i dobrou formu, kterou přetavíme v blížícím se play-off. Díky všem za podporu.

Na pohár evropských elit jsme si přivezli dvě fanouškům dobře známé posily. Byli jimi Michal Kolůch a Mikuláš Klas. Turnaj se postaral o mnoho zajímavého, hrátky s počasím, řada homerunů a především několik skvělých utkání. 

První zápas na evropském poháru jsme zvládli s přehledem. S týmem Vennep Flyers jsme si poradili v pěti směnách. Poslali jsme za plot dva homeruny, nadhazovači nedovolili jediný bod, zkrátka podařené utkání proti týmu napěchovaném českými hráči. Ve skupině jsme si dále poradili s SK Joudrs Praha a později i s britskými Stags. Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa.

V play-off jsme bohužel nezvládli hned první mač proti Locos Břeclav. Výsledkem bylo utkání proti belgickým Brasschaat Braves. Výhra by nás držela ve hře, případná porážka by znamenala konec. Výborný zápas, emoce a vítězství. Proti nám se za belgický Brasschaat Braves postavil skvělý argentinský nadhazovač Pablo Skladny a dlouho nás držel na nule. Naše naděje držel při životě Kuba Petřík, body jsme ale přidali až v samotném závěru. V sedmé směně obrat dovršila naše posila Michal Kolůch. Skvělý zápas před kamerami nás poslal do TOP6. O další postup jsme hned v pátek večer hráli s Hurikány z Horsholmu, ale zápas přerušil déšť. Takže začínáme znovu v sobotu ráno. Vyrovnané utkání nakonec skončilo ve prospěch dánského týmu a naše cesta na Super Cupu tak skončila pátým místem.