Mužská extraliga odstartovala! Nové dresy, historické milníky a hlavně hodiny softballu.

18.04.2024

Po dlouhé pauze se mužská nejvyšší softballová soutěž probudila ze zimního spánku. A dělo se toho opravdu spoustu, diváky mohla zmást naše nová sada dresů, nečekané sestavy, zastupující coach nebo nový program na sledování zápasů online.

Již loni vznikl nápad staronové variace světle modrých dresů, byly podnětem veliké kontroverze. Přes zimu vznikly i ve fyzické podobě a poprvé jsme je představili o víkendu proti obhájcům titulu z Břeclavi. Pokud byl někdo zmatený z nové varianty dresů, měl určitě dostatek času na to, aby si zvykl. První utkání trvalo bezmála 3 hodiny, bohužel se nepovedlo dokráčet k vítězství a i přes homerun Jakuba Petříka, neuvěřitelný výkon Jaroslava Breníka jak na prkně, tak na pálce a řadě kontaktů prohráváme 4:11 s velikým podílem nedokonalé obrany. Druhé utkání už bylo kratší, hrálo se jen 2 a tři čtvrtě hodiny. I přes nevydařený začátek, kdy jsme po 2. směně prohrávali již 0:8, se podařilo zabrat. Nejprve padly 4 body ve 3. směně a další jsme přidali ve směně následující. Neuvěřitelnou otočku nám předvedlo Áčko kdy jindy, než v 5. směně. V té skórovali 11x a ne nejedná se o překlep, opravdu jedenáctkrát. Homerunem, kterým orazítkoval korunu stromů za devítkou, se blýsknul David Jaluška. Pro zastupujícího coache Jiřího Nezbedu tedy úvodní bilance 1:1

V neděli nás přijeli potrápit Hroši Havlíčkův Brod se svými zahraničními posilami. První zápas po přesvědčivém výkonu osy Breník-Přibyl vyhráváme 3:0. David Jaluška přidal svůj druhý letošní homerun a dotáhl tak potřebné body, v tom byl v 1. utkání největší rozdíl mezi oběma celky. Druhý zápas prohráváme 5:1, kdy se našemu útoku nepodařilo navázat na vytvořené šance, 8 běžců ponechaných na metách se na této úrovni neodpouští. Víkend zakončujeme s bilancí 2:2. Hranici 1500 SO na nadhozu překonal Marek Malý. Pro zájemce o další fotodokumentaci přikládáme odkaz na naše album na Flickru, tímto děkujeme dvornímu fotografovi, Radimu Beckovi.

Extraliga se vrací již tento víkend 21.4. Muži vyzvou v Chomutově loňské vicemistry, Žraloky Ledenice.