Muži postupují do čtvrtfinále!

22.08.2023

Poslední letní část softbalové extraligy se konala tento víkend, kdy naši muži se vydali do Kunovic odehrát závěrečná utkání nadstavby B. Druhou nadstavbu vyhrávají a zajišťují si tím postup do čtvrtfinále!

Poslední víkendová část nadstavby B se konala v Kunovicích, kdy pro naše mužské áčko bylo již před víkendem jasné, že postup do play-off byl dle průběžných výsledků zaručen, záleželo tedy pouze na konečném pořadí. Po dlouhé sobotní cestě prvním soupeřem byl tým Tempa. Zápas se otočil v náš prospěch hned v první směně, kdy se podařilo zaskórovat hned 11x. Pražskému týmu se podařilo odpovědět dvěma body, ale v pozdějších směnách jsme přidali další body již pouze my a zápas vítězíme 18:2. Druhý odpolední zápas nás čekal proti druhému pražskému týmu v nadstavbě a to proti Joudrs. V zápase se nám nepodařilo lépe prosadit proti nadhazovačovi a těsně prohráváme 2:3.

V neděli na nás čekali 2 zápasy po sobě, kdy první jsme odehráli proti domácím Snails. Ve třetí směně bylo skóre 6:1 v náš prospěch, ale po změně nadhozu v páté směně přidáváme další body a zápas vyhráváme 15:1. Celý zápas odházel David Jaluška, který byl ale také nastupujícím nadhazovačem do druhého nedělního zápasu proti mosteckým Painbusters. Most nastoupil do zápasu v plných silách jelikož výhra by pro mostecký celek stále znamenala možnost na postup do play-off. Skóre zápasu po úvodní směně bylo 2:1, ale ve třetí směně přišla série odpalů našeho útoku a skóre po třetí směně bylo 7:1. Mosteckým se podařilo ještě skórovat a snížit skóre na 7:3. Poslední víkendový výjezd v základní části ukončujeme s bilancí 3 výher a jedné prohry a potvrzujeme postup do play-off z prvního místa v nadstavbě B.

Muži za 3 týdny odehrají čtvrtfinále, kdy soupeřem bude Spectrum Praha nebo Hroši Havlíčkův Brod, kdy záleží na volbě prvně zmíněného celku. 9. září tedy započne série našich mužů o přední příčky extraligy.