Memoriál Ondřeje Petříka-letošní premiéra

07.11.2023

Beavers Chomutov se každoročně snaží pořádat na svém hřišti turnaj, aby dali hráčům a fanouškům možnost rozloučit se se sezónou. Letos tomu nebylo jinak, navíc však měl turnaj přidanou hodnotu. Do budoucích let se doufejme stane tradicí Memoriál Ondřeje Petříka, turnaj na památku otce, trenéra, přítele a také člověka, kterému celý klub vděčí za náš nový areál. Ten nás před 2 roky předčasně opustil kvůli onkologickému onemocnění. Proto jsme se tedy rozhodli, aby veškerý výtěžek z turnaje putoval na onkologické oddělení Nemocnice Chomutov.

Ve dnech 27.-29.10. se konal 1. ročník našeho nového memoriálu a jelikož v podzimních dnech si již příliš světla neužijeme a zájem týmů zahrát si u nás byl veliký (za což jsme samozřejmě velice vděční), bylo třeba vymyslet, jak vmáčknout řadu zápasů do relativně úzkého časového okna. Kvůli tomu se hrál takový ,,rychlosoftball'' na 60 minut, kdy pálkaři začínali svůj start za stavu 1 ball, 1 strike a útočící tým začínal s obsazenou 1. a 2. metou. Turnaje se účastnily hned 3 chomutovské týmy, Black, Orange a Blue. Každý z nich byl směsicí hráčů a hráček z různých kategorií, díky čemuž se mohli někteří budoucí spoluhráči lépe poznat nejen na hřišti. Dalšími týmy pak byli Smog Devils Kadaň, Pikes Praha, Bandits Kaceřov, Seitls Ostrava a North Star Dolní Poustevna. První zápas se odehrál už v pátek večer pod umělým osvětlením, proti sobě chomutovské týmy Black a Blue. Již během prvního zápasu bylo jasné, že změna pravidel přinesla kýžený efekt a fanoušci to hlasitým skandováním dali jasně najevo. Z rivalitou naplněného utkání vzešli vítězně černí. V sobotu se pak odehrála řada zápasů, které přinášely výhodu pro nasazení týmů do čtvrtfinále, které se odehrálo již stejný den večer. Všechny 3 chomutovské týmy se nezalekly a postoupily do TOP 4, kde je doplnili Pikes Praha. Po ranních zápasech semifinále bylo jasné, že o 3. místo bude hrát tým oranžových proti pražským Štikám a o vítězství si zahrají stejné týmy, které turnaj otvíraly, tedy Black a Blue. Modří se z pátku poučili, finále vyhráli a mohli se tedy radovat ze zisku poháru. Zápas o třetí místo nakonec zvítězil tým Orange. Chomutovské týmy se tedy umístili na prvních 3 příčkách, ovšem důležité nebylo vyhrát, ale hrát a pomoci dobré věci.

Díky patří zúčastněným týmům, fanouškům, organizátorům turnaje a všem, kteří pomáhali za barem a umožnili tak přispět. No a jistě vás zajímá, jaký byl výsledný příspěvek chomutovské onkologii, částka byla odtajněna na slavnostním galavečeru 4.11. Šek na 61 138 Kč si tam přebrala primářka MUDr. Martina Chodacká. Paní primářka poděkovala všem, kteří se turnaje zúčastnili a pomohli tuto částku věnovat oddělení a zároveň zmínila, že částka poputuje například na vylepšení vybavení pro pacienty v nemocnici. Za klub a účastníky dárkový šek předali organizátoři Memoriálu Ondřeje Petříka— Filip Toth, Jan Malý a Jakub Petřík. Ještě jednou bychom rádi poděkovali všem účastníkům turnaje za Vaši ochotu pomáhat a že máte srdce na pravém místě. Těšíme se na Vás u druhého ročníku.