Malý: Byla to úspěšná sezóna, tým se hodně posunul

12.05.2021

Na ligových hřištích byste loni jen těžko hledali úspěšnějšího hráče. Marek Malý byl nejen nejlepším pálkařem celé soutěže, ale taky i nejlepším nadhazovačem. Aby se sezóna dala považovat za skvělou, zbývalo jen vyhrát finále.

"Hned po utkání prohra dost mrzela. Zpětně si ale říkám, že to byla dobrá sezóna. Nejen kvůli finále, ale tým se hodně posunul," říká kapitán mužského týmu Marek Malý. Ten si po konci sezóny odnesl ocenění pro nejlepšího pálkaře i nadhazovače. Ze všech hráčů taky odpálil nejvíc míčů až za plot.

Za loňským úspěchem ale nestály jen jeho výkony. Důležitou roli hrála jednak dobrá nálada v týmu, a především pak gradující forma několika hráčů. "Přibyli mladí hráči, ti starší podávali dobré výkony. Někteří se díky tomu dostali až do reprezentace."

Proč se ve finále nepodařilo sáhnout na zlato?
"Rozhodly hlavy. Už jsme neměli takový drive po vítězství jako Havlíčkův Brod. Možná jsme se uspokojili trochu samotným postupem. Tým asi nebyl dostatečně vyzrálý."

Jak těžké bude podle vás finále obhájit?
"Samozřejmě to bude dost těžké a všichni to víme. Cesta do finále vždy stojí hodně sil. Je důležité, aby vydrželo zdraví a načasovala se forma."

Koho považujete za další favority?
"Myslím, že příští sezóna nebude mít z různých důvodů jasného favorita. Je tu ale hodně kvalitních týmů. Například Havlíčkův Brod, který má asi nejlepšího nadhazovače Michala Holobrádka. Silné budou i Ledenice, ty zas mají velmi vyrovnaný kádr, nebo mladá Břeclav. Kousat ale budou i další týmy jako Tempo nebo Most."

V čem tedy vidíte sílu týmu?
"Asi v jednotě. Už loni se ukázalo, že když táhneme za jeden provaz, tak se nám daří."

Jak se těšíte na novou sezónu tedy?
"Už aby tady byla. Už se chceme proběhnout po novém trávníku a užívat si náš nový svatostánek."