Little League-první mezinárodní akce na našem hřišti

11.07.2023

Tak a úspěšně jsou za námi Evropsko-Africké kvalifikační turnaje LITTLE LEAGUE a JUNIOR LEAGUE! Bylo to náročných, horkých, ale i zároveň skvělých 6 dní. Po mnoha větších i menších domácích turnajích čekala naše hřiště první mezinárodní zatěžkávací zkouška, a i dle průběžně sbíraných ohlasů si troufáme říci, že jsme v ní obstáli na výbornou.

Začínali jsme každý den v 8:00 a končili běžně i po 22. hodině....jednou dokonce až ve 4 hodiny ráno. To vše v perném počasí a na ostrém slunci. Obě naše hřiště byla v celodenní permanenci, všechny šatny plně obsazeny a v klubovně se střídali hráčky, trenéři, rozhodčí a fanoušci minimálně z 5 zemí světa. Všechny zápasy byly přenášené na YOUTUBE kanálu české asociace díky DINO.TV. Několik našich členů si dokonce v týdnu vyzkoušelo práci kameramana, střihače a komentátora. Perfektní koordinační a organizační práci odvedl tým z Czech Softball pod vedením Kláry Kubíkové, Lucie Foretové a Michala Maryšky.

Softballový turnaj hráček U13 a U15 vznikl ve Spojených Státech za účelem rozvoje hráček, má tedy několik neobvyklých pravidel. Účelem turnaje na našem hřišti bylo vybrat v každé kategorii ten nejlepší tým, který vyjede reprezentovat do USA. V kategorii Little League zvítezil italský tým z Lombardie. V rámci kategorie Junior League si zajistil softballový výlet výběr z Prahy. Oběma týmům gratulujeme.

Při této příležitosti bychom zároveň rádi poděkovali všem našim aktivním partnerům a podporovatelům, bez jejichž podpory by bylo obtížné zajišťovat nastavenou úroveň standardu našeho areálu. Speciálně bychom chtěli nyní vyzdvihnout spolupráci se společností GrapeSC, našemu novému mediálnímu partnerovi. Ta nám v průběhu června zajistila vysokorychlostní optické připojení k internetu, které je potřebné pro kvalitní streamování videopřenosů. Díky vám jsme mohli, věříme, že úspěšně, uvést nové hřiště do povědomí mezinárodních vod.

Do pomoci při turnajích se za celý týden zapojilo přes 70 dobrovolníků ze všech kategorií napříč naším klubem. Organizační příprava započala před 6 měsíci, intenzivních bylo zejména posledních 14 dní před akcí samotnou, kdy se brigádnickou činností náš areál posunul zase o několik pomyslných úrovní výše. Během akce tak obstarávali občerstvení na baru, připravovali hřiště na utkání, běhali pro ztracené foul bally, starali se o týmy a zajišťovali zdravotnický dozor. Kromě toho napomáhali při videopřenosu s kamerami, komentovali utkání a konali řadu dalších činností při vybraných příležitostech.  

Zvládli jsme to všichni společnými silami a všem tak patří obrovský dík za neutuchající nasazení po celý týden.

Díky moc všem, a těšíme se na příští obdobnou akci.