Zlatý hattrick pro žáky

04.10.2023

Máme za sebou veleúspěšnou sezónu, kterou jsme zakončili celkovým vítězstvím na Mistrovství ČR konané ve dnech 29.9.-1.10.2023 na Spectrum Praha. Máme zlatý hattrick,....roky 2021, 2022 a 2023 jsou zlaté! Úvodem ještě jednou děkujeme všem rodičům kluků, kteří dávají klukům možnost býti součástí našeho skvělého týmu Beavers Chomutov. Bez vás by kluci softball nehráli, bez vás by nebyli členy našeho týmu a tedy bez vás bychom se ani nestali mistry ČR. pro rok 2023. Díky moc.


Oficiálně vyřčeným cílem bylo získat na MČR medaili jakékoliv kvality, tichým cílem byla účast ve finále a možnost porvat se o celkové vítězství. Někteří z trenérů si mysleli, že vyhrajeme, ale nahlas to vyřčeno raději nebylo :-) .Samotný turnaj proběhl fakticky dle našich představ a plánů - vyhrávat všechny, z pohledu možnosti rychlého postupu do finále, důležité zápasy s tím, že maximálně budeme šetřit naše první dva nadhazovače. Postupně jsme v pátek porazili Žraloky 8:0, Joudrs 5:1, v sobotu Hrochy 6:0 a Spectrum 7:2, čímž jsme si jednak s předstihem zajistili účast ve finále MČR a současně získali možnost, jak bylo předem plánováno, nedělní dopolední zápas s Piranhas pojmout odpočinkově právě pro již zmiňované nadhazovací duo a prvního catchera. Tento zápas jsme sice prohráli 3:7, ale podaný výkon byl pro nás pozitivní. A jak vždycky říkáme, naštěstí to nemusíme dělat často :-) ,i prohrávat se musí umět a i prohra vás může posunout výš.
Finálový zápas proti Joudrs Praha byl zpočátku vyrovnaný, po dvou inningách svítil na tabuli stav 0:0, ve třetím inningu jsme ovšem již rozjeli náš útok tak, jak jsme byli po celý turnaj zvyklí, dali dva body, ve čtvrtém inningu přidali další tři a celý zápas ukončili s předstihem symbolicky strikeoutem posledního pálkaře soupeře...s konečným výsledkem 5:0.
Netřeba a ani by to nebylo místné, hodnotit a vyzdvihovat pouze některé výkony či jednotlivé hráče našeho týmu, jsme přesvědčeni, že všichni podali maximum možného na co měli a na co měli natrénováno, někdo více, někdo méně, ale ve svém důsledku, ve spojení všech hráčských výkonů, to podalo skvělý týmový výkon a výsledek... a o tom to je - není nic víc než tým! Tonda Rödling byl ze strany ČSA vyhlášen Nejlepším pálkařem MČR.
Závěrem snad už jen, že sportovně, resp. "kulturně" se klukům turnaj vydařil, resp. líbil, ubytování a doprava bez problémů, snídaně, obědy a večeře dle možností, nikdo se nezranil, dostali jsme jich 12 - vrátili jsme jich 12.
Ještě jednou si tedy úplným závěrem dovolíme poděkovat za váš přístup k našemu Klubu a týmu, za podporu, kterou jste nám po celý rok věnovali, za vaše fandění, pečení, nakupování, vaření, čepování piva, úklid šaten a záchodů...prostě za vše více či méně příjemné činnosti :-)
A jak si říkáme v týmovém kroužku před a po zápase - Jsme skvělý tým, raz-dva-tři, BEAVERS !