Ženy chtějí Extraligu v Chomutově do tří let

16.05.2021

Extraligu dvakrát ovládly mezi žákyněmi i kadetkami, narazily až v juniorkách. I tak ale chomutovské softbalistky získaly stříbrnou medaili a úspěšná dívčí generace tak dál sbírá úspěchy. Teď má před sebou jasný cíl - zamířit mezi nejlepší i v seniorské kategorii.

S loňskou sezónou panuje v dívčím tymu spokojení. "Nadprůměrně. Podařilo se nám všechno. S druhým místem jsme moc nepočítali. Spíš jsme se snažili o udržení. Naším kolektivním duchem se to ale podařilo," hodnotí Karej Turčík, který ženy trénuje spolu s Janem Vlčkem.

Letos jeho tým nastoupí do dvou soutěží. Pokračuje v juniorkách a taky ve třetí lize žen. "Do letoška je cílem minimálně finále v juniorkách a postoupit do druhý ligy. To si myslím, že bude jednoduší než finále juniorek."

Stejně jako v minulých letech se tým může spolehnout především na silnou středovou osu nadhazovačky Kateřiny Kindermanové a kečryně Štěpánky Boučkouvé. Obě jsou stejně jako další hráčky součástí juniorských reprezentací a loni si vyzkoušely i nejvyšší dámskou ligu. "Určitě těm, co hostovaly, tak jim to pomohlo. Zvedly svoji úroveň."

Právě postup mezi nejlepší ženské týmy je teď aktuálně jedním z cílů mančaftu. "Věříme, že do tří let budeme stoprocentně hrát Extraligu. Největším oříškem bude udržet celý náš kádr. Budou se tam lámat ročníky, kdy holky mění školy. To bývá kritické," uzavírá Turčík.

Nám nezbývá než držet palce a těšit se, že si dámy o ty nejcennější medaile brzy zahrají i na novém chomutovském hřišti.