Zdaleka ne snový začátek nadstavby

02.08.2022

Úvodní víkend nadstavby A v mužské extralize je za námi a absence hráčů výrazně zamíchala kartami. Turnaj ISC v Americe je velikým lákadlem pro české hráče, a některé české týmy mají tento problém větší než jiné. Áčko se tak muselo obejít bez naší veliké opory, Marka Malého. Bohužel se to nevyvedlo dle plánů.

Nedařilo se. Proti SK Joudrs Praha se zkrátka nedařilo, pražští nadhazovači a šikovné zadní pole zkrátka bylo nad naše síly. Pálilo se do lidí, zatímco soupeř udržel v klíčové okamžiky pevnější nervy. Světlým momentem prvního zápasu byl první start Davida Becka na pálce. Mladý chytač si totiž připsal svůj první extraligový homerun a pomohl tak zdramatizovat utkání, avšak s nepříznivým koncem pro nás.

Ani v neděli se extrémně nedařilo, byť projev na pálce byl lepší. V prvním mači jsme Žraloky Ledenice ještě přetlačili, ale ve druhém už nám nepomohlo ani 11 hitů. Nadstavba se tímto víkendem vyrovnala a o dvou přímo postupujících do semifinále se rozhodne za dva týdny. My si uděláme výlet do Břeclavi.