Tým Orange veze z Tempa stříbrné umístění

13.06.2024

Na poslední 3. díl letošní základní části Coachballové ligy U11 – divize STŘED jsme tentokrát vyrazili na hřiště Tempa Praha.

Do Turnaje jsem vstoupili druhým zápasem proti Vlaštovkám Sadská. Zápas to byl vyrovnaný po celou dobu, většinu času jsme dotahovali, ale v poslední směně jsme v dohrávce překlopili vítězství na naši stranu – výhra 7:6. Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti domácím Tempo Praha. Motivace porazit Tempo poprvé v sezóně byla veliká a hned v první směně jsme 4x skórovali. Tempo odpovědělo 3 body. V dalších 2 směnách jsme nepřidali bod žádný, zato Tempo dalo body 3. Ve 4 směně jsme skórovali jedním bodem…. A pak přišla velká chvíle BARČI TURKOVÉ – svým prvním single homerunem získala pro náš tým další důležitý bod. Tempo v této směně přidalo body 2. Do 5. směny jsem nastupovali za stavu 8:6 pro Tempo. A byla to pro nás směna v útoku velmi úspěšná – získali jsme maximální možný počet 5 bodů a rázem byl stav 8:11 pro nás. Dlouho jsem sahali po vítězství, ale bohužel jsme na 2 auty dostali ještě 2 body a nakonec tedy prohráli nejtěsnějším rozdílem 12:11. Byl to z naší strany asi nejpovedenější dosavadní zápas jak v útoku tak v obraně za celou sezónu.

Po zápase s Tempem jsme měli oběd a po něm nás čekal zápas s Kotlářkou Praha. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a asi i trochu vinou podcenění po předchozích dvou jasných vítězstvích nad Kotlářkou se našim bobříkům nedařilo. Hlavně tedy v útoku, kde jsme získali 5 bodů až v posledním inningu, kdy už jsem nemohli vyhrát. A tak přišla první prohra s Kotlářkou v poměru 8:10. Nicméně díky našemu finiši s Kotlářkou jsme díky skóre nakonec postoupili z 2. místa do finále. V tom jsme se opět setkali s domácím Tempem. Bohužel se nám nepodařilo zopakovat výkon z předchozího zápasu ve skupině, hlavně tedy v útoku. Projevila se únava po celém dnu na slunci a vedru, ale nechceme se na nic vymlouvat, podmínky byly pro všechny stejné. Výsledek 10:2 pro Tempo a konečné 2. místo.

Po 4. místu v Havlíčkově Brodě, 3. místu na Joudrs je to další výsledkový posun. Každopádně důležitější než výsledkový posun je hlavně vidět herní posun u všech hráčů, některé akce byly opravdu hezké. Všichni si tímto způsobem ověřují, že se jim dřina v trénincích vyplácí a jsou schopni to prodat ve hře. Hrají opravdu jeden za druhého, fandí si, zkrátka fungují jako jeden tým. Máme z toho všichni trenéři radost a dává nám to další chuť a energii. Chtěl bych opět poděkovat rodičům našich bobříků, kteří se s námi nebo samostatně na Tempo vydali náš tým podpořit. Děkujeme, jste náš 10. hráč!!! Bylo vás opět slyšet. I tentokrát bychom chtěli velmi poděkovat Honzovi Vlčkovi, který nás do Prahy a zpět nejen dovezl, ale pomohl nám i jako coach. Díky VLKU!

U11 Beavers Orange team