Perfektní začátek pro obhájkyně titulu

18.04.2024

Juniorky o víkendu odstartovaly svou kampaň za zlatým hat-trickem. A že start byl vydařený, 4 zápasy, 4 vítězství. Jak shrnul víkend trenér Zbyněk Klimpl?

Po zimní přestávce se nám opět rozběhl kolotoč extraligových utkání. Prvním naším soupeřem bylo v sobotu pražské Tempo. Začátek byl z obou stran opatrný, ale od druhé směny se začala miska vah převažovat na naší stranu. Utkání skončilo rozdílem v páté směně 7:0. Nadhazovala Kačka Kindermannová. Druhé utkání začala na nadhozu Ivča Straková. Po dobrém začátku a našich chybách se dostal soupeř do vedení 7:4. Na nadhoz šla Eliška Karvánková, děvčata zabrala a výsledek otočila na 11:7. Zápas šla doházet Kačka Kindermannová, která utkání uzavřela 9 strikeouty v řadě za sebou.
V neděli jsme na našem domácím hřišti přivítali nevyspitatelný tým Cats Brno. Začali jsme opět s osou Kindermannová-Boučková. Do týmu jsme zapracovali i nováčky z řad kadet Aničku Ringlerovou a Terezku Turkovou. Anička se blýskla oběhovým HOMERUNEM a Terezka uzavřela utkání staženým bodem a vítezství v páté směně rozdílem 10:3.Druhý zápas začala osa Straková-Přibylová a po několika chybách v obraně jsme dovolili soupeři, aby si vytvořil náskok 7:3. Další bodík přidala Ivča Straková oběhovým HOMERUNEM. Do poslední směny jsme šli za stavu 4:7. Na osu jsme postavili osvědčenou dvojici Kačka-Štepka, která soupeři nepovolila ani jeden bod. Po dobrý odpalech a stažených bodech jsme vyrovnali na 7:7. Na pálku se postavila Anička Riglerová. Po naordinované krádeži druhé mety Terezkou Turkovou, odpálila Anička míč do zadního pole a zajistila stažení potřebného bodu a tím k obratu a vítězství 8:7.
Po prvním hracím víkendu jsme s plným počtem bodů (jako jediní) v čele tabulky.
Poděkování patřím našim kadetkám Klaudii, Aničce a Terezce, které se ukázaly ve velmi dobrém světle :-)