Oranžová U11 se uvedla v divizi STŘED

06.05.2024

V přechozích letech jsme kategorie U7-U9 hráli společně jako pouze jeden tým. Po poměrně úspěšném náboru loni na podzim, který jsme si sami zorganizovali, jsme se pro letošní sezónu v kategorii U11 rozhodli postavit týmy dva. Jeden ryze chlapecký (Beavers BLUE) a druhý složený převážně z dívek doplněný o dva chlapce (Beavers ORANGE). Nechtělo se nám hrát pořád proti sobě, tak jsme tým U11 Beavers ORANGE přihlásili do divize STŘED. A ve středu 1.5. trenéři Tomáš Karásek a Martin Berky s tímto nově vytvořeným týmem, jehož větší polovinu tvoří hráčky/hráči, kteří již hrají 2-3 sezóny, vyrazili na první kolo do Havlíčkova Brodu. Hned takhle na start to byl pro všechny hráče velmi dlouhý den se softballem (odjezd 7.00, příjezd 22.40☹). Do turnaje jsme vstoupili třetím zápasem proti Tempu Foxies Praha. Po vyrovnané první směně jsme bohužel v dalších už moc bodů nepřidali. V obraně to byl hned na úvod pro všechny děti, kteří na některých postech hráli soutěžní zápas vůbec poprvé, těžký křest ohněm, tak jsme nakonec prohráli 5:21. Do dalšího zápasu proti Kotlářce Praha jsme nastoupili v lehce pozměněné sestavě plní odhodlání zažít radost z prvního vítězství, což se nám po dobrém výkonu celého týmu v útoku i obraně splnilo a slavili jsem vítězství 15:5. Pak nás čekala dvouzápasová pauza narušená obědem. Do třetího zápasu proti Vlaštovkám Sadská jsme opět nastoupili v lehounce pozměněné sestavě. Po velmi vyrovnaných dvou směnách jsem bohužel následně udělali několik chyb v obraně a zápas prohráli 6:13. Do posledního zápasu jsem nastoupili proti domácím Hrochům Havlíčkův Brod. Vzhledem k tomu, že do našeho vzájemného zápasu Hroši obdrželi pouze 1 bod, tak to byl pro nás zápas, ke kterému jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Děti se z toho nesložili a i přes několik vícemetrových odpalů a 1 HR Hrochů jim čelili statečně. V poslední směně jsme po sérii dobrých odpalů získali 3 body a Hroši si na uklidnění museli vzít timeout. I tak byl nakonec výsledek zápasu 3:12.

Po jedné výhře a třech prohrách jsme tedy obsadili konečné 4. místo. Musíme vyzdvihnout výkon všech hráčů, pro skoro polovinu z nich to byl jejich první soutěžní turnaj. Šli do zápasů plní odhodlání a ničeho se nezalekli, a sami si ověřili, že ta spousta tréninků k něčemu byla a další budou. Všichni chtějí makat a zlepšovat se. Za nás trenéry musíme konstatovat, že se nám turnaj i předvedené výkony líbili a z části i předčili naše očekávání. Je to pro nás dobrý impuls a motivace do další práce, děti jsou super tým. Chtěl bych také poděkovat rodičům, kteří se s námi nebo samostatně do Havlíčkova Brodu vydali náš tým podpořit. Děkujeme byli jste náš 10. hráč!!! Bylo vás slyšet.

Speciálně bychom chtěli poděkovat Honzovi Vlčkovi, která nás do Havlíčkova Brodu a zpět nejen dovezl, ale také nám pomohl jako kauč. Díky VLKU. Další turnaj nás čeká 18.5.2024 na hrišti Joudrs Praha, tak doufáme, že nás přijede podpořit ještě více fanoušků a my jim to oplatíme zas o něco lepším výkonem.

U11 Beavers Orange team