Juniorky opět zlaté

30.09.2023

Juniorky po loňském titulu obhajují i letos! Ve vypjaté sérii proti Joudrs se jim podařilo ukořistit potřebná dvě vítězství a jsou tak znovu mistryněmi republiky. Celému týmu gratulujeme a děkujeme, jak série probíhala si můžete přečíst níže. 

Nastal den "D" první finálový zápas proti pražskému týmu Joudrs, se kterým jsme se utkali již loni. Zápas byl naplánovaný na 27.9. v 15:30. Po domluvě jsme jej přeložili na 20:00.Zápas byl velice vyrovnaný, okořeněný soubojem nadhazovaček Kindermannová - Chaloupková, které patří k nejlepším v lize. V první směně jsme díky odpalu Kačky Kindermannové zaznamenali dva doběhy. Ve třetí a čtvrté směně děvčata přidala další dva body. Soupeři se podařilo pouze snížit na 4:2 a tak jsme se ujali vedení v sérii 1:0.
Ve čtvrtek, na Den české státnosti, jsme se vydali k rozhodujícím zápasům do Prahy. Zápas byl opět vyrovnaný. A bylo jisté, že kdo dá první bod vyhraje. Tak se také stalo. Bod dal soupeř a vyhrál 7:0.Musel tedy rozhodnout třetí zápas. Zápas byl opět vyrovnaný a znovu platilo, že kdo dá první bod vyhraje. A tak se také stalo. Po skvělém odpalu do zadního pole Alex Moravčíkové skórovala Sára Rolfesová. To bylo ve čtvrté směně. Další bod jsme přidali v šesté směně, kdy po dalším odpalu do zadního pole, tentokráte od Terky Kursteinové, opět skórovala Sára Rolfesová. Soupeř záhy snížil na rozdíl jednoho bodu. Ale víc toho naše děvčata soupeři nepovolila a tak jsme se mohli radovat z obhájení titulu.
Za tým bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří ve středu večer udělali skvělou kulisu, hlavně pak hlavnímu roztleskávači Šimonovi Peroutkovi, který neúnavně burcoval publikum. A těm, kteří za námi přijeli do Prahy a v mnohých případech překřičeli domácí fanoušky Joudrs. Díky moc.
Poděkování patří i Luboši Vrbenském, který se stará o naše nadhazovačky, dále pak naší softballmama Martině Kindermannové. Děkujeme i Janu Přibylovi, který se mnou odkoučoval finálové zápasy, poděkování patří i hostujícím hráčkám Sáře, Lindě, Sophii, Elišce a Karolíně, dále pak Klaudii Přibylové ač věkem kadetka, nebála se a skvěle do týmu zapadla a v neposlední řade i hlavnímu kouči Karlovi Turčíkovi...všem moc dík za skvělou sezonu.