Chomutov už zahrál svůj první turnaj ženské soutěže

01.05.2024

V letošní sezoně hrajeme kromě extraligy juniorek i 3. ligu žen a to s cílem postoupit do 2.ligy a jednou přivést k nám na hřiště i extraligu.
Hraje se turnajově a první turnaj pořádala Slavia Boars Plzeň. Turnaje se kromě našeho týmu a pořádající Plzně účastnila mužstva ze sousední Kadaně a pražského Radotína.
První zápas se odehrálo podkrušnohorské derby mezi námi a Kadaní vedenou Janem Vlčkem a Martinou Lněníčkovou. Do zápasu jsme nastoupili s devíti děvčaty(za výpomoc děkujeme Kačce Vrbenské, Milušce Turčíkové a Tezere Tláskalové). Utkání jsme vyhráli rozdílem 14:0. Nadhoz Ivča Straková, chytač Alex Moravčíková. Druhý sobotní zápas jsme odehráli proti domácí Plzní. Na nadhozu se po dlouhé době objevila Alex Moravčíková a na pozici catchera Lucka Plosová. Do třetí směny jsme se přetahovali o vedení v utkání. Pak přišlo pár chyb v poli a utkání jsme ztratili poměrem 3:10.
V neděli se v našem mužstvu objevila další hostující hráčka Adéla Fučíková(místo T. Tláskalové) a Kačku Vrbenskou nahradila Bára Livinková. Našim soupeřem byl tým z Radotína. Na nadhoz se opět postavila Ivča Straková, na catcheru zůstala Lucka Plosová.Utkání jsme dovedli k vítězství 12:2(rozdílem).Ve druhém nedělním zápase jsme se utkali opět s domácí Plzní. Na nadhozu se představila Bára Livinková. Utkání se zpočátku vyvíjelo vyrovnaně, ale opět po našich chybách, soupeř trestal. Utkání skončilo vítězstvím domácího týmu 12:5.
Po prvním hracím víkendu máme 6 bodů z 8 možných. Další hrací víkend je 18. a 19.5. a hrát se bude v pražském Radotíně.