Béčko si užije letní pauzu z 2. příčky

25.06.2023

2. liga mužů se v posledním víkendu před letní pauzou přehoupla do druhé poloviny. B-squad tak čeká řada domácích zápasů, prvními hosty byli B-týmy Locos Břeclav a Joudrs Praha. Jak si náš tým v odvetných dvojzápasech povede a zda soupeři dokáží vrátit porážky z úvodu roku odpověděla klání v rámci softballového maratonu. Ten nejprve započal extraligou, o jejímž průběhu si můžete přečíst v tomto článku. Tak jak to teda šlo?

Z jižní Moravy za námi v sobotu přijeli Locos Břeclav. Mače béčka díky časovému skluzu extraligy začaly téměř o 2 hodiny později než se původně zamýšlelo, díky tomu se druhý zápas odehrával při poetickém západu slunce a ztěžoval tak hráčům správný odhad na balóny. Pro nás to ovšem mělo také jednu výhodu, byli jsme posíleni o několik mladých střel, ale i zkušených matadorů z A-týmu. Na nadhozu se tak ukázal David Jaluška, který před tímto zápasem sebral W na nadhozu proti áčku Tempa Praha. Hosté zvládli vstup do utkání, kdy po hitech dotáhli domů jeden bod. Naši ale neprodleně odpověděli a vrátili body hned dva. Stejný bodový přínos přinesla pro oba týmy také 3. směna. David na nadhozu odváděl dobrou práci, bohužel pole mu nedokázalo dostatečně pomoci a ve 4. směně tak hosté trestají naše chyby a dovážejí domů 2 body. V páté směně došlo k změně nadhazovačů a na prkno šel Vojta Paluba, ale i on dostal jeden bod. Od nás se nedostalo odpovědi a stav byl 4:5 pro břeclavskou lokomotivu. V šesté směně jsme se pak konečně probudili, dopomohl tomu také Václav Svoboda, který nastartoval přestřelku. Vedení nám získal dvoubodový singl Davida Jalušky, další bod stáhl sebeobětovací odpal Adama Buňaty a poslední dva chomutovské body stáhl in-park homerun Kuby Horkého. Na to už nenašla Břeclav odpověď a i přes nejistý úvod zvládáme první zápas vyhrát 9:5. Druhý zápas byl v našem podání zdařilejší, rychle jsme se dostali do čela díky disciplinovaným startům na pálce. Hitů sice nebylo hodně, odpalů ovšem bylo dostatek, které se nutně odrazily nedokonalostmi v břeclavské obraně. I takové body se ovšem počítají. Naší oporou na nadhozu byl Tomáš Toka. Toho za stavu 11:5 střídal opět Vojtěch Paluba, kterému sice trochu utekla jedna směna díky které hosté zdramatizovali na 11:9, ale v době nejdůležitější bod nepovolil a i druhý zápas tak vyhráváme.

Nedělními soky byli přažští Joudrs, ti nás poněkud zaskočili, neboť i oni si přivezli extraligové posily. My jsme naopak byli oslabeni o hlavního trenéra, Josefa Maleckého. Naším nadhazovačem byl opět David Jaluška, který hrál během víkendu už 7. zápas. Soupeř opět začal bodem, a tak jsme stejně jako předchozí den 2 vrátili díky dvoubodovém HR áčkaře Petra Šestáka. Z limba nás ovšem Joudrs opět dostali, díky 3 bodům, které jsme soupeři bohužel trochu darovali. Na to jsme odpověděli jedním doběhem díky neuvěřitelnému vyhnutí na domácí metě Jardy Mikulce, za takový by se nemusel stydět ani Keanu Reeves v Matrixu. Ve třetí směně došlo k vyrovnání zápasu, Joudrs sice 1 bod přidali, ale dobré běžecké vycukání nám získalo po přehozu catchera 2 doběhy. Poté už jsme dávali body pouze my, dva v 5. směně a 3 ve směně 6. Díky tomu skončil zápas 10:5 a nás už před pauzou čekal jen poslední mač. Ten oproti ostatním nebyl ani zdaleka tak obložený doběhy. Nadhazovací oporou nám byl opět Tomáš Toka. Přes řadu odpalů z jedné i druhé strany se během 5 směn nepovedlo dát ani jednomu týmu bod, až překvapivý problém nám dělal soupeřící nadhazovač. Obranná hradba Joudrs byla prolomena až v 6. směně díky slepeným hitům Vojty Paluby a Adama Buňaty doplněné o BB Michala Tůmy a dobrý běžecký výkon na metách. Soupeř nezaostal a v 7. směně nás ohrozil, naštěstí to skončilo u dvou doběhů a my jsme se tak mohli radovat z víkendu se čtyřmi výhrami. Díky výsledkům z ostatních hřišť se tak vydáváme na softballovou dovolenou z děleného 2. místa spolu s loňskými vítězi z Ledenic. Díky dvěma zápasům k dobru je ovšem na nás, abychom se tam osamostatnili a ideálně stáhli náskok momentálních lídrů ze Sezimova Ústí.