Béčko odšpuntovalo sezónu 4 výhrami

25.04.2023

Extraliga mužů sice začíná až následující víkend, ale druholigový mužský softball už má za sebou první hrací víkend. Našemu B týmu se vstup do ročníku vydařil na jedničku, získali totiž 4 vítězství. 

Prvním soupeřem nám byl mladý tým Joudrs Praha B. V pražském Svoboda parku se nám podařilo ujmout se vedení již po první směně, to jsme až do konce utkání nepustili. Během prvních pár směn bylo znát, že týmy toho ještě moc na hřišti neodehrály. Naše obrana naštěstí v krizových situacích zabrala, velký podíl na tom měla osa nadhoz-catcher v podání Tomáše Toky a Bárnyho Přibyla. Tak to vlastně vypadalo celý víkend, nehledě na tom, o jakou dvojici se jednalo. Soupeři se sice podařilo ve třetí směně snížit na 2:1, ale na konci zápasu jsme ještě přidali dalších 6 bodů. Skóre 8:1 pro nás. Druhý zápas byl divácky líbivější, mnohem více se pálilo a ani jeden tým se nedopustil jediné chyby. Našim borcům se podařilo hned na úvod opět nasázet body, a to hned 4. Poté se bodový stav nějakou dobu neměnil až do 3 směny, kdy protihráči srovnali skóre grand slamem. Utkání se rozhodlo v pověstné ,,chomutovské pětce'', kdy jsme nasázeli 7 bodů a soupeř už nedokázal v dohrávce odpovědět. Zápas díky tomu skončil rozdílem 11:4. Vyzdvihnout by zasloužil premiérový výkon Matěje Nováka, který ve svých 3 startech zaznamenal 2 hity, kterými stáhnul 2 body a navíc sám jednou doběhl. 

V neděli na nás u hranic čekal soupeř z Břeclavi. Opět se nám vydařilo skórovat v první směně. Břeclavští zkoušeli naši defenzivní hru v každém ohledu, ale vždy se podařilo útok odrazit. Nám se pak podařilo doběhnout ještě dvakrát a odměnou byla výhra 3:0. Druhé utkání se neslo v dosti podobném duchu, tabule poprvé upravovala skóre na začátku 3. směny, kdy jsem vyzráli na soupeřícího nadhazovače a doběhli hned pětkrát. Oba týmy pak daly po jednom bodu v 5. směně. V dalších směnách body už nepadly a utkání skončilo 6:1. Skvěle si vedl druhý z našich nováčků, Michal Tůma. Ten předvedl na druhé metě několik zdařilých zákroků a své kvality prokázal i na pálce. Ve svém prvním víkendu v mužském softballe se blýskl in-park homerunem.

I přes drobné obměny ve složení týmu se nezměnila atmosféra, mimo hřiště vtípky, během zápasů bouřlivé povzbuzování. Trenér Josef Malecký pak na pozápasovém meetingu hodnotil slovy:,,Skvělý hoši, máme 4 výhry. Velký díky patří hlavně nadhazovačům. Dál pak mlaďasové, skvělá práce, nebáli jste se toho. Hráli jsme fakt pěknej soft, tak pojďme stejně za dva týdny.'' Jako jediný tým putujeme do druhého víkendu se stoprocentní bilanci, další hrací dny jsou hned tento víkend. V sobotu rematch loňského finále se žraloky z Ledenic a v neděli s Hladovými hrochy v Sezimově ústí.