A-tým má za sebou základní část

23.06.2023

O víkendu 17-18.6. se konaly poslední hrací dny základní části Extraligy mužů. A stále bylo o co hrát, neboť až do poslední chvíle nebylo jasné, jak se týmy rozdělí v rámci skupin do nadstavby. Naši borci čekali doma na pražské Tempo a rivaly z Mostu. 

V rámci víkendové domácí porce mužského softballu na našem hřišti se mohli v sobotu fanoušci těšit na dvojzápas našeho áčka s Tempem. O zápasy se jednalo velmi důležité, neboť každá výhra výrazně zvyšovala šance týmu na TOP4 a postup do horní nadstavby. To si oba týmy dobře uvědomovaly, a tak se uskutečnila devítisměnová tahanice. První skórovali ve 3. směně hosté a dostali se do vedení 3:0. V následující směně přidali další 2 body a naše čekal nelehký úkol. Protiútok nastartoval tvrdým hitem Venca Svoboda, kterého stáhnul blooperem za vnitřní pole Milan Šulc. Ten se pak na metě příliš dlouho neohřál, neboť jej homerunem stáhnul Jakub Petřík. Čtvrtý bod přidal ještě Adam Buňata a zápas nabral na obrátkách. Tempo odpovědělo bodem a až do dohrávky 7. směny vedlo 6:4. V krizový moment se začátku pálkařského line-upu podařilo slepit odpaly a získat potřebné 2 body. Body hitem opět stáhl Jakub Petřík a dohnal tak zápas do tie-breaku. V 8. směně se oběma týmům téměř podařilo skórovat, Tempu ho odepřel tag-out na domácí metě. Beavers o něj přišli díky skvěle postavenému center-fieldu lišek, který tak chytil dlouhý line-drive, který by s plnými metami jistě znamenal konec utkání. Zápas skončil až v 9. směně, dvoubodový homerun odpálil Mikuláš Klas z Tempa a v dohrávce tak bylo potřeba opět stáhnout aspoň 2 body. I v této krizové situaci domácí pálkaři zabrali, 1. bod stáhl opět Vašek Svoboda. Ten druhý skóroval po BB Marek Malý po hitu Milana Šulce. Poslední bod zajistil dlouhý sebeobětovací odpal Adam Buňaty díky kterému mohl doběhnout vítězný bod. Bobři tedy vítězí v tříhodinovém maratonu 9:8.

Druhé sobotní klání už bylo o poznání jednostrannější, byť šlo do 7 směn. Hned v první směně se nám daří skórovat a vedeme tak 1:0. Další změnu na tabuli zajistili jedním bodem Pražané a zápas byl opět vyrovnaný. Přestože jsme na hostující lišky pálkařsky tlačili, další bod padl až v 6. směně po trojmetovém odpalu Václava Svobody, kterého poté stáhl Marek Malý. Definitivně se rozhodlo o osudu utkání v poslední směně, kdy jsme 4 body skolili soupeře. Mohly za to mimo jiné trojmeťák Davida Jalušky a homerun Marka Malého. Získané vedení se podařilo udržet a druhý zápas končí výhrou domácích 6:1. Letos poprvé se tak podařilo vyhrát obě sobotní utkání.


Nedělní severočeské derby proti Mostu hrálo stěžejní roli v našem umístění. Soupeř hrál sice jen o čest, ale i tak se oba týmy snažily dokázat, že právě oni jsou vládci severu. Mostečtí ihned zkraje udeřili a uzurpovali si vedení na svou stranu, které bohužel už nepustili. Ve 4. směně přidávají po homerunu další bod. Bobři nedokázali včas najít potřebný recept na soupeřova nadhazovače. Byť v chomutovské pětce snížili na 1:2, poslední bod dali v 7. směně Painbusters a  konečný výsledek byl tedy 1:3.

Odvetný zápas začal hned ze startu zostra a pálivě. Oba týmy jednou dobíhají, naši díky kolektivnímu pálkařskému výkonu, mostečtí díky individuálním dovednostem v podobě homerunu. Ve druhé směně jsme to ovšem byli pouze my, díky potrestanému zaváhání soupeře, kdo skórovali. Třetí směna přinesla in-park homerun Milana Šulce a bod Vaška Svobody, soupeř ale odpovídá jedním doběhem. Po třetí směně tedy svítilo na tabuli skóre 4:2 ve prospěch našich borců. Mostu se nepovedlo dát další body, zatímco my jsme v samotném závěru ještě 2 přidali. Na to, který tým vládne severu si tedy budeme muset ještě počkat. Nebude to ale trvat příliš dlouho, i přes bilanci 3:1 totiž putujeme do spodní nadstavby, kde narazíme právě na Most, dále Tempo, Kunovice a Joudrs. Kolena v postupu do horní nadstavby nám podlomila překvapivá a jediná letošní prohra Břeclavi proti Havlíčkově Brodu. Po krátké pauze se tedy vrátíme do akce o postup do další části a snad nás čeká dlouhá šňůra vítězných zápasů až do finále.

Více fotek naleznete na našem Flickru!