Junioři zabrali za 5 minut 12 a míří do play-off

10.08.2022

Naši junioři šli do posledního extraligového víkendu z nezáviděníhodné pozice. O poslední semifinálový flek se praly 3 týmy, Beavers a Joudrs se 6, a Snails se 7 výhrami. Letošní liga je opravdu vyrovnaná a i přední týmy se musí strachovat v zápasech s chvostem tabulky. To se ukázalo i v závěrečném víkendu.

Plán byl jednoduchý, vyhrát co nejvíc zápasů a nemuset se tak strachovat o výsledky z jiných hřišť. Nesmírně důležité byly sobotní zápasy proti pražským Joudrs. A že se našim mladíkům dařilo, téměř bezchybná obrana, kousavé nadhozy a celkem 17 hitů ve dvou zápasech vyústilo ve výhry 8:1 a 11:4. Větší touha vyhrát tak byla odměněna, bohužel Kunovicím se podařilo také zvítězit v jednom utkání a oba týmy tak šly do posledního dne shodně s 8 výhrami. Ani Joudrs tou dobou ještě nebylo úplně ze hry a stále měli malou jiskru naděje.

Naši junioři tak měli osud ve svých rukách, ale zvítězit proti lídrům z Mostu chtělo vyždímat poslední kusy softballového umu. Junioři předvedli parádní výkon, přesto však v prvním utkání padli 4:7. S výkonem v druhém zápase bobři tak spokojeni nebyli, ovšem jak to ve sportu bývá, záleží jen na výsledku, a ten byl 10:8 pro nás. Pak už se nedalo nic než čekat na výsledky zápasů mezi Havlíčkovým Brodem a Kunovicemi. Pouze dvojitá výhra Hrochů by nás poslala do play-off. Naštěstí se zadařilo a příští hrací víkend tak bude severočeské derby s Mostem o postup do finále. Na dálku děkujeme Hrochům z Havlíčkova Brodu a třeba se popereme o medaile.