Jak si loni vedli bobři napříč kategoriemi?

25.01.2024

Nová sezóna se neodvratně blíží, a tak je třeba znovu oživit dění na webových stránkách a sociálních sítích. A bylo by jen příhodné, aby se první článek nového roku ohlédl za výsledky z loňska a naznačil tak cíle jednotlivých kategorií v sezónně letošní.


Nejmladší kategorie bobříků U9 hrající Rookieball se na finálovém turnaji umístila na 5. místě z 12 finálových týmů a získali tak veledůležité soutěžní zkušenosti a základy softballu do budoucích let.

Spolu s nimi trénují také již o kousek starší kategorie U11 hrající Coachball. Na MČR se na konci roku umístili v TOP 10 z celkových 36 týmů v této kategorii

Žáci se v loňském roce stali mistry ČR v Superlize žáků a Antonín Rödling byl zvolen nejlepším pálkařem soutěže, k tomu přidali ještě stříbro na OPEN MČR

Žákyně prožily veleúspěšný rok, v ligové soutěži skončily se stříbrnou medailí, na OPEN MČR ovšem získaly medaili ještě o stupínek lepší, aby dokončily medailovou trikolóru, přidaly ještě 3. místo na turnaji PISC v Praze

Kadeti se probojovali na finálový turnaj 2. ligy kadetů, kde získali stříbrnou medaili.

Kadetky si, stejně jako chlapci z kategorie kadetů, vysloužily stříbrnou medaili ve  2. lize kadetek, k tomu přidaly 3. místo na PISC. Jelikož jde v rámci kategorie o mladý tým, je příslib do budoucna velmi vysoký.

Juniorky měly opět zlatou sezónu, jde tak již o čtvrtou medaili ve 4 sezónách, ve kterých máme zastoupení v rámci oddílu. Cíl na letošní rok je tak jasný, zlatý hat-trick.

B tým narazil v semifinále na budoucího mistra a kvůli specifikacím soutěže již nemohl hrát o medaile a skončil tak na 4. místě 2. ligy mužů. Cíl na letošní sezónu je tak medaile.

A tým v nejvyšší mužské soutěži narazil ve čtvrtfinále a umístil se tak na 6. místě.


Beavers měli také řadu zástupců v rámci reprezentačních týmů, Iva Straková se stala mistryní Evropy do 18 let. Adam Buňata a David Beck  jsou mistry Evropy do 18 let, ME se konalo v Sezimově Ústí v ČR. V trenérském týmu byl také kouč A týmu Jan Řápek. Adam se zúčastnil také výjezdu na ISC do 23 let - což je obdoba nejlepšího klubového turnaje světa do 23 let, turnaj se jim podařilo vyhrát, ve finále porazili výběr Wisconsinu a Adam v tom hrál důležitou roli. Milan Šulc a David Jaluška - Reprezentace mužů se stala pošesté v řadě mistry Evropy, muži ve finále zvítězili jasně 6:0. Pro Davida šlo o premiérové ME za mužský tým a patřil k nejlepším pálkařům. Na mezinárodním přípravném turnaji v Zeistu byl David vyhlášen nejlepším pálkařem. Adam Buňata a David Jaluška navíc společně se zbytkem výběru U18 letěli na konci roku na odložené MS juniorů v Mexiku, kde skončili na 7. místě.