Hořký víkend pro B tým

02.05.2023

Béčko má jako jediný chomutovský oddíl za sebou už druhý hrací víkend. Ten se ovšem nevydařil dle představ a tým se vrátil do Chomutova se čtyřmi prohrami.

V sobotu se jelo ve značně pozměněné sestavě oproti úvodnímu víkendu. Soupisku omezila zranění a současně se hrající extraliga mužů. Díky tomu dostala řada hráčů více prostoru k tomu se ukázat. Naším soupeřem měli být loňští mistři, Žraloci Ledenice. Vstup do dvoutkání se vůbec nevydařil, v první směně jsme obdrželi spoustu hitů a nevyhnuli jsme se ani chybám a prohrávalo se 0:8. Zbytek utkání už nebyl zdaleka tak špatný, poprvé za nás házel Vojtěch Paluba, který obdržel jen 3 body. Po první směně prakticky rozhodnuté utkání se nám ale již nezdařilo zdramatizovat a skončilo tak 1:11. Druhý sobotní zápas začal dost podobně, obdrželi jsme 4 body. Tým se sice zvedal a na konci zápasu jsme začali náskok žraloků stahovat, bohužel už bylo příliš pozdě a prohráváme tak 4:8.

Neděle se hrála v Sezimově Ústí, a přijela nám áčková nadhazovací posila Tomáš Toka. Ani ve třetím zápase se nevydařil, nejdřív Hladovým Hrochům dobíhá první bod a pak další tři po homerunu. Poté jsme se probrali a stahovali jsme, ale v klíčové momenty se nepodařilo stáhnout běžce z met a prohráváme 2:5. Do posledního zápasu nastupoval na prkně opět Vojtěch Paluba. Tentokrát jsme na úvod skórovali a byť nám soupeř 2 vrátil, byli jsme my, kdo po druhé směně vedl utkání. Tak to pokračovalo až do 6. směny, kdy ale tvrdými hity otočil soupeř utkání na svou stranu. V poslední směně jsme sice odpověděli a potřebovali jsme v dohrávce udržet vedení 10:8. Bohužel protihráči pálili mezi teritoria našich polařů a ani poslední zápas nakonec pro nás nedopadl úspěšně, 10:11.

Přesto nebyl herní projev kromě prvního utkání tak špatný, chybělo jen proměnit pár klíčových příležitostí. Skvěle se prezentoval nováček Vojta Paluba, a to nejen na prkně, ale i na pálce. V neděli se dařilo také navrátilci Filipovi Tothovi. Oba odpálili třímetové odpaly. V dobrých výkonech z minulého týdne pokračovali také Matěj Novák a Michal Tůma.