Béčko vplulo zpět do vítězných vod

17.05.2023

B tým se o uplynulém víkendu vydal na severovýchod Čech aby změřil síly s týmy z Pardubic a Kostelce nad Orlicí. Předešlý víkend v Ledenicích a Sezimově Ústí skončil 4 prohrami a bylo tedy co napravovat. V týmu navíc stále přetrvávala marodka a trenér Josef Malecký tak musel znovu povolat některé ,,Blanické rytíře''.

Sobotním soupeřem nám byli Pasos Pardubice. Oproti minulému víkendu, kdy nám scházeli nadhazovači, nebyl úplně přetlak na postu catchera. Sestava do prvního zápasu tak byla dosti divoká. Nadhazovačem byl Vojta Paluba a zápas mu odchytal premiérově Kuba Horký. Ponechanou díru na spojce pak zacelil Michal Tůma, zatímco druhou metu hrál Filip Toth. Vstup do utkání nebyl vůbec špatný, první doběh jsme získali my ve 2. směně. Soupeř pak ale prolomil naši obranu, a po dohrávce druhé směny jsme tak prohrávali 1:2. Na nadhazovače Pasos se nám nepodařilo pálit dostatečně tvrdě a další body jsme tak nepřidali. Zato soupeř se ve třetí směně rozpálil a celkem šestkrát doběhl. Utkání pak žádné body nepřineslo a prohráváme tak 1:8 po páté směně. Do druhého zápasu jsme takticky šli s čerstvým Tomášem Tokou a standardnější sestavou v poli. A toto rozhodnutí přineslo ovoce. Ve velmi živém utkání plném bodů, hitů ale i errorů jsme sice soupeře přepálili na hity 11:4, ale spousta běžců zůstala na metách. Utkání tak šlo až do tie-breaku. V něm jsme nejprve přidali veledůležitý bod a vedení pak v dohrávce udrželi. Velkou měrou se na tom podílel Tomáš Toka na nadhozu svými 17 SO z možných 24 outů.

V nedělních utkáních s Klackaři z Kostelce n. Orlicí bylo třeba vyhrát pro lepší pozici v rámci tabulky. To se vydařilo, byť zápasy byly poněkud dramatičtější, než bychom si přáli. Do prvního utkání šla vítězná sestava ze soboty. Utkání rozhodla naše úspěšnější hra v obraně a utkání vyhráváme 6:2. Druhé utkání opět začal na nadhozu Tokič, kterého ve 3. směně střídal Vojta Paluba, došlo tak i na obměnu catcherů a sestava se velice podobala té z prvního sobotního zápasu. Co ovšem proti Klackařům fungovalo lépe byla pálka. Třímetový odpal Josefa Maleckého, 4 singly ze 4 startů pro Filipa Totha a pevná obrana znamenala, že i druhé utkání vyhráváme. Konečné skóre 7:4. 

Víkend tedy s bilancí 3:1 hodnotil trenér jako skvělý výsledek, zápasy navíc pomohly mladším spoluhráčům vyjasnit některé herní situace včetně herní etiky. A byť bylo tento víkend poměrně dost připomínek, výsledný pocit to neovlivnilo. Vyzdvihnout si za své výkony zaslouží Tomáš Toka, který během víkendu za 17  směn odházel 31 SO a vyšvihnul se tak na čelo nadhazovacích tabulek. Skvěle si vedl také Šimon Peroutka, který se v průběhu víkendu několikrát dostal různými způsoby do skórovacích pozic a byl snad jediným hráčem týmu, který se předvedl výkonem bez chyby jakéhokoliv rázu. V neposlední řadě si shoutout zaslouží Pepa Malecký za taktická rozhodnutí, konstruktivní kritiku a také za svůj herní projev. Po víkendu okupujeme třetí příčku 2. ligy se skóre 7:5 na zápasy.