Béčko hrálo poprvé doma

06.06.2023

B squad se poprvé v letošní sezóně představil na domácím hřišti. Tentokrát vyzvali Pasos Pardubice a Slavia Boars Plzeň. S oběma soupeři jsme se rozešli smírně 1:1

První sobotní zápas s pardubickými Pasos začal poměrně divoce a po 2 odehraných směnách na tabuli svítilo skóre 7:6. Jistější vedení se našemu Béčku podařilo urvat až v 6. směně, kdy jsme odskočili na rozdíl 6 bodů. Hostujícím se v začátku 7. směny podařilo už pouze korigovat výsledek na 12:9, a tak B tým mohl začít hrací víkend výhrou. První vyházené W na prkně v 2. lize si po skvělém výkonu připsal Vojta Paluba.

Druhé klání už asi i vlivem dosti teplého počasí začalo trochu klidněji a pro první bod zápasu si po BB a následném singlu Matěje Nováka doběhl Josef Malecký ve 2. směně. Do 6. směny poté Pardubice postupně přidaly 7 bodů a našemu B týmu už se pouze povedlo výsledek kosmeticky upravit na konečný stav 3:7. Vůbec poprvé se v 2. lize představil Matouš Raška a připsal si 1 RBI.

V nedělní části programu jsme změřili síly s Plzní, která nám hned v 1. směně 1. zápasu nadělila ledovou sprchu ve formě 4 bodů. Plzeň ještě průběžně přidávala body, zatímco pro jediné body Chomutova si ve 4. směně doběhli Matyáš Horký a Jarda Mikulec. Zápas tak končí předčasně v 5. směně rozdílem 2:9. Letošní premiéru na catcherovi si odbyl Christian Malec.

Poslední zápas víkendu byl ovlivněn zraněnými catcheri a výstroj tak musel obléknout bývalý hráč Vašek Šrétr. Ovšem v kombinaci dobrého výkonu na prkně v podání Jardy Mikulce a dobré hře v obraně začal zápas pro domácí o poznání lépe a po 5. směně bylo těsné skóre 2:0. Plzeňské Slavii se poté podařilo utkání dramatizovat, když na začátku 6. směny připsala 1 bod. V dohrávce téže směny domácí přidali pojistku ve formě 2 bodů díky BB Šimona Peroutky a následnému in-park homerunu Filipa Totha. K další dramatizaci zápasu ze strany Plzně už nedošlo a utkání končí výsledkem 4:1. Na pálce se blýskl i Matyáš Horký se 3 hity ze 4 startů.