Béčko čtyřikrát proti štikám

14.06.2022

B tým o uplynulém víkendu odehrál netypicky čtyři utkání proti jedinému soupeři, Pikes Praha. V sobotu se hrálo na hřišti štik v Lobkovicích, v neděli jsme poměřili síly u nás, v Chomutově.

A že se jednalo o výživný víkend. Počasí vyhovovalo spíše vylehávání u bazénu, navíc ani my jsme si práci vůbec neulehčili. První, téměř tříhodinový zápas, musel být pro nestranného diváka napínavou podívanou, vedení si týmy neustále  přebíraly na svou stranu. Tento průběh tak vyústil až v tie-break i díky zaškobrtnutím z naší strany. Nakonec se nám však podařilo zvítězit 10:7. Druhé klání bylo pak pro soupeře takovým zápasem, kdy se zkrátka nedaří. Časové zpoždění z prvního zápasu stahujeme díky disciplinovaným startům na pálce, zápas končí rozdílem 27:3 ve třetí směně.

Neděle se vezla v dosti podobném duchu, kdy nás v prvním utkání na pálce dlouho brzdil nadhazovač Pikes, Michal Ficza. Do 6. směny jsme šli s mankem 2:4, ale mladický drive nás během směny dovedl k poněkud zkreslujícímu výsledku 11:4, což znamenalo třetí výhru víkendu. Poslední utkání opět probíhalo pod kontrolou našeho celku, nakonec skončilo 11:0. 

Béčko si tedy do tabulky připíše 4 výhry a stejný počet homerunů. Ty do svých palkařských statistik získají zkušený Jaroslav Mikulec, mladíci Christian Malec a Martin Chmelík jr., a v neposlední řadě také kouč Josef Malecký.