B-tým na domácím hřišti v letním horku

21.08.2023

Letní pauza je za námi a ligové soutěže se vracejí do herního režimu, po mužské extralize tak došlo i na druhou nejvyšší soutěž. V úmorném horku se doma předvedli borci z našeho B-squadu proti silným soupeřům, současným lídrům ze Sezimova Ústí a loňským mistrům z Ledenic.

Sobotním soupeřem byli vládci tabulky, Hladoví Hroši Sezimovo Ústí. Oba týmy se musely vypořádat s absencí několika hráčů a neobvyklým horkem, se situací jsme se lépe vypořádali my. První zápas začal na nadhozu Tomáš Toka, který byl po celý zápas oporou naší obrany. Prvním doběhem jsme se předvedli již v 1. směně my, přesněji hned dvěma. Bodový stav se i přes snahu obou družstev neměnil až do páté směny, kdy oba celky dvakrát skórovaly. K navýšení vedení pak došlo ve směně následující, kdy bobři přidali další dva doběhy. Soupeři ještě zdramatizovali zápas na začátku posledního inningu, jejich snaha ale vedla jen ke kosmetické úpravě skóre na 6:4. Druhý zápas začal podobně, bod v první směně zajistil Petr Šesták po odpalu Jaroslava Mikulce. Další doběh se našemu celku zadařil ve směně 3. Soupeř ale neváhal a ve 4. směně vyrovnal na 2:2 po nepovedené rozehře v poli a následných hitech. Vedení jsme si ujmuli klasicky v páté směně dalším doběhem a po tom, co ve směně 6. oba týmy doběhly jednou se skóre již neměnilo, 4:3. Na nadhozu předvedl povedený výkon Vojtěch Paluba, poslední dvě směny pak dohazoval Jaroslav Mikulec. Bobři si tak připsali dvojitý skalp lídra tabulky.

V neděli přijeli jihočeští Žraloci, úřadující mistr. Zdařilé první směny se převezly i do nedělního zápasu, dva body znamenaly vedení. V průběhu utkání jsme přidali další 4, zatímco Tomáš Toka spolu s dobrou obranou udrželi 6 směn bezbodový stav, soupeř na závěr utkání pouze korigoval na 6:2. Druhý zápas oddřel na prkně Vojtěch Paluba, ale únava ze 4 zápasů na slunci byla již znát. První doběhy skórovaly oba týmy ve 2. inningu, každý jednou. Ve 3. směně soupeř dokázal získat další 2 body, našim se ovšem podařilo body vrátit a navíc ještě jeden přidat. Bohužel pro nás na začátku 4. směny soupeř získal 6 bodů po několika hitech. Přestože již Vojta nedopustil do konce utkání žádný doběh, pálkařsky se dlouho nedařilo a 2 body v dohrávce 7. směny již nestačily, skóre 6:9.

S víkendovou bilancí 3:1 ovšem můžeme být spokojeni. Své vedení v odházených strikeoutech potvrdil Tokič, díky 33 SO z víkendu jich mí již 135, kromě toho vévodí řadě dalších nadhazovacích statistik. Vojtěch Paluba vrátil porážku ze Sezimova Ústí z jara. Příští hrací víkend nás čeká až za 3 týdny, v sobotu doma proti Kostelci, v neděli pak vyrazíme do Plzně. Místo v play-off si můžeme zajistit výhrou jediného utkání, nebo v případě, že Plzeň prohraje jeden ze svých 4 zápasů.