B tým končí rok v semifinále

01.10.2023

Chomutov je letos bez mužské medaile. Ani B týmu se nepovedlo splnit svůj předsezónní cíl, a končí tak svou roční jízdu předčasně. V krasojízdě nás zastavili Pasos Pardubice a o placku špatná forma v konečných víkendech základní části spolu s faktem, že souboj o 3. místo se vzhledem k rozložení soupeřů pro semifinále nedohrává. Byť je konec hořký a prohrou ročník nikdo končit nechce, ze sezóny a série lze odnést řadu pozitiv.

Naším vrátným do finále byl vítěz základní části, Pasos Pardubice. Byť se nám podařilo tvrdě zahájit sérii výhrou v Pardubicích po dobrém úvodním tlaku a zvládnutém tie-breaku 5:4, po zbytek série byl soupeř objektivně lepším. Samozřejmě v softballe stejně jako v jiném sportu rozhodují různé faktory (hřiště, rozhodčí, forma nebo i to lidové štěstí), ale vymlouvat se na ně by nebylo vůči dobře hrajícímu soupeři fér. Druhý zápas v neděli v Chomutově nám poněkud utekl, zejména mentálně, kdy jsme se nebyli schopni srovnat s okolnostmi v zápase, načež neodkladně následovaly nějaké chyby. Série srovnána, výsledek zápasu 1:8. Po týdnu jsme doufali, že zvládneme ujmout vedení, ale soupeř nás znovu přepálil díky brzkému manku na několik tvrdých ran, na některé z nich jsme se mohli ohlížet pouze za plot. Po střídání na prkně kdy Tomáše Toku nahradil Vojtěch Paluba, jsme už dovolili pouze 1 bod a vyvíjeli jsme před zraky domácích příznivců výrazný nátlak. Náš comeback ale bohužel nebyl úspěšný a se skóre 2:5 jsme tak museli vyhrát oba zápasy posledního dne. Zkusili jsme, co se dalo, změny v pálkařském line-upu, strategii mezi nadhozem a zbytkem pole, různé individuální varianty na pálce, bohužel ani to nestačilo. Čtvrtý a poslední zápas sezóny prohráváme 1:4. Snad kromě druhého utkání byly zápasy kvalitní přehlídkou softballu, oboustranně povedená obranná hra s řadou náročných situací, málo strikeoutů a několik tvrdých odpalů, bohužel těch soupeřových bylo více. Pocity po této sérii se slovy vyjadřují jen velice špatně, někdo bude cítit vztek, jiní to vezmou s větším pochopením. Všichni z nás ale na posezónním kolečku cítili zklamání, těch pár dalších zápasů jsme si ještě chtěli pinknout. Trenér Josef Malecký  stručně shrnul: ,,Play off jsme bohužel zakončili neúspěšně. Kluci z Pardubic byli lepší, a my jim přejeme hodně štěstí do finále. Sezónu jsme zakončili krásně odehraným zápasem, a do další sezóny si z toho vezmeme jen to nejlepší. Cíl na příští sezónu je jasný, chceme finále!''

Těšit nás může aspoň fakt, že nás čekají ještě 4 akce, na kterých si nás kdyžtak můžete odchytit. Od méně příjemných, jako podzimní brigáda, přes 1. ročník Memoriálu Ondřeje Petříka, o kterém se jistě dozvíte víc ještě později, až po týmovou posezónní schůzi a vrchol roku, Softballový galavečer, který se letos koná 4.11. již klasicky v Kulisárně a budeme rádi když tam řadu z vás potkáme. Díky spoluhráčům, trenérům a dalším lidem z klubu jsme si vyjádřili a nebo ještě vyjádříme interně. Jedna skupina si ale zaslouží naše díky opakovaně, a to jste Vy všichni, kteří jste nás během roku podporovali. Vážíme se každého z vás, ať jste napsali jediný pozitivní komentář na sociálních sítích, či jste pravidelně trávili své víkendové dny na tribuně. Speciální díky si zaslouží vedoucí našeho fanklubu, Tůmovi, kteří nás dokonce přijeli podpořit s bubnem do Pardubic a celý zápas fandili. Děkujeme a vážíme si Vás. Letos naposledy, TEAM SPIRIT.