A-tým veze z jihovýchodu Čech 2 výhry

04.06.2023

Během prvního červnového víkendu se naše Áčko vydalo do Havlíčkova Brodu a druhý den hráli v Ledenicích. V obou dnech se vydařilo jednou zvítězit, a víkend tak skončil s celkovou bilancí 2 výher ku 2 prohrám. Po víkendu jim tak patří dělené páté místo, s pořadím v tabulce však ještě zamíchá různý počet odehraných utkání jednotlivých oddílů.

První hrací den nás očekávali domácí Hroši Havlíčkův Brod. Do víkendu se nám podařilo vstoupit doběhem, získané vedení jsme již nepustili. K tomu se během dalších směn postupně vedení zvyšovalo, zlomová pak byla pověstná chomutovská pátá, kdy 3 doběhy znamenaly zvýšení bodového polštáře na 5:0. Hrochům se nepodařilo najít recept na nadhazovače Marka Malého, naši borci pak přidali další 3 body a utkání skončilo 8:0 v náš prospěch. Ve druhém utkání začali lépe domácí, kteří tvrdými odpaly na Jakuba Petříka získali vedení 4:0. Na nadhoz se pak vrátil Marek Malý, na kterého již další body nepadly. I přes nápor na havlíčkobrodskou obranu se nám povedlo vrátit pouze 2 body, a korigovat tak výsledek utkání na 2:4. Oporou v obranné hře byl Marek Malý, který v prvním utkání odházel 15 strikeoutů během šestisměnového zápasu, v tom druhém během 4 směn přidal dalších 11. Homerunem se pak blýskl David Jaluška.

V neděli se hrálo v jihočeských Ledenicích. V prvním divácky velmi atraktivním duelu začal nadhazovat opět Marek Malý, který navázal na formu ze soboty. Během prvních směn se nám vydařilo obsazovat mety, bohužel se nám nevydařilo obsazené mety proměnit v bod. Ani ledenickým se nedařilo přidat body na výsledkovou tabuli. K tomu došlo až v páté směně, když jsme potrestali dvěma body chybu v rozehře soupeře. V téže směně odpálil Jan Malý svůj premiérový extraligový homerun, který přetavil obsazené mety v další 3 body. Radost z vedení však netrvala dlouho, i soupeř se pálkařsky prosadil a na tabuli proto svítilo skóre 5:5. V následující směně pak přidal svůj druhý homerun víkendu David Jaluška, a mohli jsme tedy bránit vedení 6:5. Soupeř v dohře 7. směny bohužel znovu srovnal a utkání směřovalo do tie-breaku. V tom jsme přidali dalších 5 bodů a soupeř již jen upravil závěrečným doběhem na 11:7. Marek Malý přidal dalších 15 strikeoutů a zakončil svou bilanci z víkendu s neuvěřitelnými 41 SO. Díky tomu vévodí tabulce nadhazovačů s 94 SO před druhým Jakubem Osičkou z Břeclavi, který jich má 70. Do druhého zápasu jsme vstoupili s Davidem Jaluškou na nadhozu, soupeř se ale dobře zkoncentroval a do utkání vstoupil tvrdými odpaly. Našim borcům už se nedařilo dostatečně zatápět obraně soupeře. Změnu nepřinesla ani změna nadhozu, když nastoupil Jakub Petřík, a utkání tak skončilo 1:11 výhrou domácích Žraloků.