ZÁKLADNÍ ČÁST SOFTBALLOVÉ EXTRALIGY FINIŠUJE.

11.08.2014 15:29

Na chomutovské Beavers čeká ještě šest mistrovských utkání.

Reprezentační přestávka nejvyšší české softballové extraligy pomalu končí. Končí také pauza chomutovským softballistům. Jejich hráči se dobře zapsali v reprezentacI mužů (Václav Svoboda a Jiří Nezbeda) a vrátili se z ME s titulem Mistr Evropy 2014 a zlatými medailemi. Také chomutovští junioři (Jakub Petřík a Marek Malý) byli platnými členy reprezentačního mužstva ČR, které se zúčastnilo MS juniorů do 19 let ve Whitehorse v provincii Yukon v Kanadě. Chomutovský Marek Malý byl kapitánem české reprezentace a čeští junioři zde odehráli velice vyrovnaná utkání se světovou špičkou.
     Přestávka extraligy byla pro český softball velmi úspěšná a od poloviny srpna nejlepší mužská softballová mužstva opět vyběhnou na hřiště, aby dohrála zbývající utkání základní části extraligy. Chomutovským Beavers zbývá ještě odehrát šest utkání.  Z toho budou hrát čtyři zápasy na svém hřišti v Chomutově.
     16. srpna 2014 přijede do Chomutova loňský vicemistr ČR – pražský tým SPECTRUM a dvojutkání se odehraje v sobotu od 13:00 a odvetné hned od 15:00 hodin.
     V neděli 17. srpna 2014 do Chomutova přijede tým TEMPO Praha a začátky dvou utkání jsou stanoveny na 12:00 a 14:00 a to budou poslední čtyři utkání chomutovských Bobrů v základní části na vlastním hřišti v Chomutově. K posledním dvěma utkáním pojedou Beavers do západočeské metropole do Plzně. Zde se utkají se SLAVIÍ VŠ Plzeň (od 13:00 a 15:00) na jejich hřišti Na Borských polích.
     Těmito šesti utkáními zakončí Beavers základní část letošní extraligy a bude následovat krátká přestávka, kterou stanovila ČSA vzhledem k tomu, že ESF pořádá vrcholnou akci pro nejlepší klubové týmy Evropy – EVROPSKÝ SUPER CUP MUŽŮ 2014 v Amstelveenu v Holandsku (25. – 30.8.2014), kterého se ovšem chomutovští softballisté letos neúčastní, i když jako loňský Mistr ČR právo účasti měli.  Účast na velkém turnaji v Holandsku by rozpočet chomutovských nepokryl.  Chomutovští Beavers nabídli své místo pražskému týmu z Radotína a ti tedy do Amstelveenu odjedou místo Bobrů. ESCM v Holandsku je vlastně ME nejlepších klubových mužstev z celé Evropy a nahrazuje PMEZ (Beavers jsou 6 x vítězem) a PVP, takže se zde sejdou nejlepší klubová mužstva starého kontinentu.
     Po ukončení základní části extraligy budou stanoveny dvojice soupeřů pro závěrečnou play off a je tedy pro chomutovské softballisty důležité konečné postavení v extraligové tabulce a podle toho jim připadne první soupeř.
     V loňském roce se Beavers prokousali úskalími play off až do finále, kde nakonec po fantastickém výkonu porazili svého finálového soupeře SPECTRUM Praha a stali se tak po jedenácté Mistry České republiky 2014.
     Proto také platí pro chomutovské milovníky sportu pozvání od BOBRŮ – přijďte chomutovské softballisty povzbudit do závěrečných bojů na hřiště u ZŠ v Heyrovského ulici.