ZAČÍNAJÍ BOJE O MEDAILE.

18.09.2013 13:49
 

V neděli hrají BEAVERS v Chomutově.

 

     Už je to tady. V sobotu začíná pro chomutovské softbalisty vrchol letošní extraligové sezóny a závěrečné boje extraligové play off se již dlouhé roky bez účasti chomutovských BEAVERS neobejdou. Stále platí, že chomutovští softbalisté patří mezi evropskou mužskou softbalovou špičku i přesto, že se letos nezúčastnili evropského softbalového Superpoháru v Itálii.

     Historie České softbalové asociace píše stránku 2013 a mezi čtyřmi nejlepšími českými týmy opět nechybí softbalový klub SC 80 BEAVERS CHOMUTOV – desetinásobný Mistr ČR a šestinásobný Mistr Evropy, který bude bojovat o letošní vavříny. Do letošního semifinále se s chomutovskými softbalisty probojovaly týmy SPECTRUM Praha, HROŠI z Havlíčkova Brodu a  RADOTÍNSKÝ SK Praha – Radotín, který bude také semifinálovým soupeřem chomutovských “Bobrů”. Letošní závěrečné boje budou bez týmů EAGLES Praha – Krč a TEMPO Praha, které nepostoupily ze čtvrtfinálových bojů.

     Semifinále a následné finále play off se hraje na tři vítězství a první odpal  čeká na Chomutov v Radotíně pod reflektory v soupeřově softbalovém areálu v sobotu 21. září večer ve 20 : 00 hodin. Na chomutovské BEAVERS čeká velice těžký soupeř, se kterým nemají “Bobři” příliš dobrou bilanci. 1. května 2013 sice první utkání v extralize vyhráli s přehledem 11 : 0 ale v tom následujícím soupeři podlehli 2 : 4 a potom následovala dvě utkání až v závěru základní části. Chomutovští v nevydařeném zápase podlehli 1 : 8 a v odvetě potom v tie breaku prohráli těsně 4 : 5 – takže jedno jasné vítězství a tři porážky – to je bilance ze čtyř utkání v základní části extraligy. Mohlo by se zdát, že RADOTÍNSKÝ SK Praha – Radotín bude v semifinálových bojích s Chomutovem papírovým favoritem, ale v play off tato matematika většinou vůbec neplatí a historie závěrečných ligových bojů to jenom potvrzuje. Všechno začíná znovu a BEAVERS se budou snažit potvrdit, že porážka v základní části extraligy nic neznamená. Po sobotním večerním úvodním duelu v Radotíně přijedou radotínští do Chomutova k odvetě, ke druhému semifinálovému utkání hned v neděli 22.září 2013 ve 13:00 do softbalového areálu BEAVERS u ZŠ v Heyrovského ul. Chomutov. Všichni fanouškové jsou vítáni.

     Hrající trenér chomutovských BEAVERS Jakub Vrba bude mít k dispozici kompletní sestavu “Bobrů” se všemi zkušenými oporami týmu i ambiciozními mladíky, kteří letos stabilně nastupovali v lize a někteří také velice úspěšně v juniorském reprezentačním mužstvu České republiky, která získalo zlaté medaile a titul Mistr Evropy v Dánsku.

     Takže závěr letošní softbalové sezóny čtyř nejlepších softbalových mužstev ČR je otevřený a Mistrem České republiky 2013 se může stát kterýkoliv tým z této čtveřice. Vicemistr ČR 2012 – SPORTCLUB 80 BEAVERS CHOMUTOV u toho letos opět chybět nebude.

 

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013