Víkend v Chomutově 2.7. a 3.7.2011

07.07.2011 14:53

 

SOFTBALOVÝ VICEMISTR PORAZIL MISTRA

Také o víkendu pokračovalo trápení chomutovských Beavers.

 

     V extralize je sice pro play off rozhodnuto, ale…. Chomutovští softballisté si zajistili účast v nadstavbové části letošní softbalové extraligy mužů. Jen ještě není jisté, ze kterého místa budou v závěrečné play off chomutovští Beavers začínat.

     Před měsíční letní pauzou hostili na svém hřišti Beavers dva soupeře z Prahy. V sobotu to byl loňský vicemistr ČR – tým SPECTRUM Praha a v neděli potom softbalové mužstvo TEMPO Praha. S oběma týmy hráli chomutovští BEAVERS dvě utkání.

     Zatímco pražské SPECTRUM přijelo do Chomutova v plné síle a se všemi svými oporami, chomutovská sestava měla výrazné trhliny. Opora chomutovských, nadhazovač Lubomír Vrbenský sledoval své spoluhráče z tribuny a ze sestavy ho vyřadilo obnovené zranění kolena. Také zadák chomutovských Jakub Vrba nastoupil netradičně v roli druhého kauče, protože i on se zotavuje ze zranění kolenního vazu. V sestavě chyběl i Jiří Nezbeda, který se v uplynulém týdnu podrobil operaci menisku a nebyl k dispozici ani Jiří Peksa, který je v těchto dnech v zahraničí. Takže proti minulému „černému“ víkendu Beavers se objevil pouze trenér Jan Přibyl, který se už vypořádal se svým onemocněním.

     Ani úvodní porada před utkáním nebyla příliš naplněna optimismem. Do sestavy nastoupili někteří junioři a pálkařské pořadí pro činnost mužstva v útoku proti loňskému vicemistrovi bylo velice oslabené.

Pražské Spectrum se příležitosti chopilo hned od své první pálky a dařilo se. Po odehrané 1. směně bylo na světelné tabuli score 4 : 2 v jejich prospěch a tento stav už potom v průběhu utkání jen narůstal. V páté směně už vedli pražští softballisté 12 : 2 a utkání podle pravidel při tomto stavu skončilo. Chomutovu se prostě nedařilo.

     Do odvetného utkání se na postu zadáka a dirigenta týmu objevil sám trenér mužstva Jan Přibyl, který v přestávce rozebral s mužstvem chyby z prvního utkání a nástup do odvety se chomutovským velice zdařil. Po první směně vedli Beavers 3 : 0 a ještě po 3. směně byl stav 4 : 1 pro chomutovské Bobry. Potom ale přišla série dobrých odpalů mužstva Spectrum Praha, které ve 4. směně stav otočilo ve svůj prospěch na 6 : 4 a do konce utkání se jim podařily udělat další dva body a Beavers kontrovali pouze jediným. Závěrečný stav druhého utkání po 7. směně nebyl právě příznivý – Chomutov : Spectrum 5 : 8  a vicemistr ČR 2010 odjížděl z Chomutova s plným bodovým ziskem.

     Ani nedělní soupeř Beavers – pražský tým TEMPO není žádným ouitsiderem a chomutovští si to velice vážně uvědomovali. Ale do prvního odpoledního utkání měli raketový nástup. Do nadhazovacího kruhu se postavil Jaroslav Mikulec a na post chytače – zadáka zkušený Jan Přibyl. Hned v 1. směně zaznamenali chomutovští v útoku 4 body a ve druhé směně potom Václav Svoboda nádherným dlouhým homerunem přidal do score další dva body a Beavers byli najednou lídrem utkání. Ještě ve 4. směně zaznamenali Bobři další dva body a utkání po pěti směnách skončilo za stavu 8 : 0 v jejich prospěch.

     Po vítězném prvním nedělním utkání se zdálo, že také druhé utkání bude snadnou záležitostí domácího mužstva. Odehrála se polovina první směny a hráče a rozhodčí vyhnal ze hřiště liják a tak se čekalo… Když vitr trochu mraky rozehnal, vrátily se oba týmy k pokračování utkání. Na nadhozu hostů se objevil jejich nejlepší nadhazovač Brabec a Tempu se podařilo ve 3. směně zaznamenat první bod. Zaznamenal ho Rostislav Taud, který je v současné době jako hráč domácích Beavers v Praze v Tempu na hostování. V dalším průběhu utkání se Beavers trápili s Brabcovými nadhozy ale i s pálkařskou smůlou. Když se konečně zdařily některé odpaly, tak se staly, se štěstím, kořistí obránců z Tempa, kterému se ještě v šesté a v sedmé směně podařilo přidat v jejich útoku po bodu. Druhé nedělní utkání skončilo tedy vítězstvím Tempa Praha 3 : 0 a oba soupeři se tak podělili o extraligové body. Po víkendových bojích je mužstvo Beavers v extraligové tabulce na 2. místě se 47 body ze 28 utkání.

     V nejvyšší softbalové soutěži mužů ČSA následuje měsíční herní přestávka a chomutovským Beavers zcela určitě přijde tato pauza vhod. Vítězné tažení extraligou narušila mnohá zranění a tým se tak dostal do mírného útlumu. Beavers ale si už dokázali s takovými situacemi v minulosti zdárně poradit a po ligové přestávce je čekají už pouze utkání s Plzní, Mostem a Radotínem a potom Pohár mistrů evropských zemí v Dánsku – v Hørsholmu, kde budou obhajovat svoji pozici nejlepšího klubového softbalového mužstva mužů v Evropě.

(gri)

 

VÝSLEDKY EXTRALIGY – VÍKEND   2. 7. a 3. 7. 2011

 

Sobota:

 

Havlíčkův Brod : Kunovice    0 : 2    8 : 2

Most : Praha Krč                   5 : 7    1 : 10

Chomutov : Spectrum            2 : 12 5 : 8

Radotín : Plzeň                       6 : 1     4 : 9 

 

Neděle :

 

Spectrum : Kunovice              6 : 2     17 : 0

Chomutov : Tempo                8 : 0     0 : 3

Praha Krč : Plzeň                  4 : 3     8 : 4

Radotín : Havlíčkův Brod     6 : 1    4 : 9

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013