VÍKEND 11. – 12.5.2013

12.05.2013 23:19

 

Extraligový víkend Beavers
SOBOTA 11.5.2013
Beavers odjeli ke dvěma utkáním na Moravu. V Kunovicích u Uherského Hradiště se potkali ve dvou utkáních
s mužstvem SNAILS Kunovice od 14:00 a od 16:00 v jejich softbalovém areálu.
Beavers odjeli tento víkend bez zraněného Lubomíra Vrbenského a podle zprávy trenéra Jakuba Vrby byli v prvním utkání úspěšní a ve druhém svému soupeři těsně podlehli. S týmem do Kunovic neodjel ani druhý nadhazovač týmu junior Marek Malý a tak o tyto dva posty v týmu se museli podělit Jakub Petřík a Jaroslav Mikulec. Junior Jakub Petřík v prvním utkání opět potvrdil svůj nadhazovačský talent a soupeři velice znepříjemnil útočnou činnost. Druhé utkání bylo potom velice vyrovnané a Beavers v něm podlehli velice těsně.
Víkendový program “A” týmu BEAVERS pokračoval v neděli dvěma extraligovými utkáními s týmem SPECTRUM Praha na hřišti JOUDRS Praha. (od 15:00 a od 17:00)
Výsledky sobotní extraligy:
SNAILS KUNOVICE  :  SC 80 BEAVERS CHOMUTOV
                           4 : 7  a  5 : 4
 
NEDĚLE 12.5.2013
Výsledky nedělní extraligy:
SPECTRUM PRAHA  : SC 80 BEAVERS CHOMUTOV
                             5 : 0   a   4  :  6
Beavers na nedělní dvě extraligová utkání přejeli z moravských Kunovic do Prahy do softbalového areálu Svoboda Park do Prahy – Bohnic, kde se utkali s loňským Mistrem ČR. Za týmem přijel i nadhazovač – junior Marek Malý a posílil tak tým na tomto klíčovém postu. První nedělní utkání se na post nadhazovače postavil nadějný junior Jakub Petřík, kterému se na postu zadáka vystřídali junioři Jan Řápek a Milan Podlaha. Chomutovským se v útoku příliš nedařilo a při zdařilém útoku se soupeři několikrát podařilo se štěstím ubránit čisté bodové konto. Vítězství  5:0 jim vlastně zajistily dva velice zdařilé odpaly. Do druhého utkání již nastoupil do nadhazovacího kruhu Marek Malý, který se svého úkolu zhostil velice dobře a ve dvojici s Milanem Podlahou (zadák) drželi útok pálkařů pražského SPECTRA dobře pod kontrolou. Výrazně do konečného výsledku promluvil dvoubodovým homerunem Petr Šesták a tak druhé utkání dovedli Beavers do vítězného konce.
 
50 % úspěšnost
víkendového extraligového programu chomutovských softbalistů je slušným úspěchem, protože neúčast nadhazovačů Lubomíra Vrbenského (celý víkend)  a Marka Malého (sobota) byla zcela jistě výrazným oslabením.
 
Josef Griml

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013