VE TŘETÍM FINÁLOVÉM UTKÁNÍ BEAVERS ZVÍTĚZILI.

12.10.2013 21:03

Třetí dějství finálové série zvládli lépe chomutovští Bobři.

     V softbalovém areálu chomutovských BEAVERS hodinu před sobotním polednem nastoupila dvě nejlepší česká softbalová mužstva 2013 – domácí SPORTCLUB 80 BEAVERS CHOMUTOV  a hosté SPECTRUM PRAHA ke třetímu utkání finálové série, která se hraje na tři vítězství.  Obě mužstva nastoupila v plné sestavě a s rozhodčími ČSA Radkem Tůmou, Janem Svatošem a Vladimírem Lissem a s početným publikem všichni vyslechli českou státní hymnu. Před třetím utkáním série byl stav ve finále nerozhodný 1 : 1 když první utkání vyhrálo Spectrum 6 : 3 a ve druhém byli úspěšnější chomutovští Beavers, kteří zvítězili 2 : 1 v prodloužené hře.

     Do 1. směny nastoupili chomutovští jako domácí do obrany a přestože pražský tým disponuje velice dobrými pálkaři a jejich sestava je plná českých reprezentantů, podařilo se Bobrům první pražský útok eliminovat. Na postu nadhazovače opět “úřadoval” elitní český nadhazovač Lubomír Vrbenský ve dvojici s hrajícím trenérem Jakubem Vrbou na postu zadáka – chytače.

     První útok se Spectru nevydařil a po třech autech nastoupili do útoku chomutovští Beavers k dohrávce 1. směny a hned první útok se v úvodní směně chomutovským vydařil. Po dlouhých a technicky perfektních odpalech doběhli na domácí metu Václav Svoboda a Jiří Nezbeda a útok domácích “ukrojil” soupeři notně z jeho sebevědomí. Stav 2 : 0 ve prospěch Beavers se nezměnil ani v parádní 2. směně, kdy se chomutovským pálkařům velice dařilo a Jaroslav Mikulec předvedl nádherný tří metový odpal. Škoda jen, že se tuto úspěšnou 2. směnu nepodařilo “přetavit” v další body a ve 3. směně soupeř využil dvou chyb při uklouznutí na mokrém terénu a srovnal stav na 2 : 2 který vydržel ještě ve 4. směně. Lubomír Vrbenský nedal však pálkařům soupeře šanci k odpalu a po třech autech nastupovali chomutovští k dohrávce 5. směny svým prvním borcem z pálkařského pořadí. Jeden z nejlepších českých pálkařů, chomutovský Václav Svoboda zopakoval svůj úspěšný podpal z tie breaku ve druhém finálovém utkání a mohutným odpalem až za ohrazení (homerun) zaznamenal třetí, a jak se nakonec ukázalo, rozhodující a vítězný bod. Po sedmé směně svítilo na výsledkové tabuli score 3 : 2 ve prospěch Beavers a stav finálové série je tedy po sobotě 2 : 1 ve prospěch softbalistů z Chomutova. Ve statistikách sobotního utkání mají oba soupeři zapsané shodně dvě chyby ve hře v obraně, ale v útočných činnostech byli lepší Beavers, kteří zaznamenali sedm dokonalých odpalů a jejich soupeř pouze tři. Přítomní diváci také po zásluze tleskali mladému Matěji Fridrichovi, který se blýskl v zadním pravém poli dvěma zázračnými zásahy, když obětavě “rybou” chytil rovnou z odpalu dva nebezpečné míče pražských pálkařů.

     Finálová série má v neděli své pokračování. Chomutovští BEAVERS jedou k odvetě do Prahy – Bohnic na hřiště SK JOUDRS Praha, kde se odehraje čtvrté dějství tohoto napínavého finále, na jehož konci bude znám MISTR ČESKÉ REPUBLIKY 2013. Chomutovští Beavers jsou desetinásobným držitelem tohoto domácího titulu a s mužstvem Spectrum Praha se finále utkávají již po čtvrté. Pražští softbalisté zvítězili v letech 2011 a 2012. Chomutovští Beavers však od roku 1997 ani jednou ve finálových bojích nechyběli a k deseti zlatým medailím mají na svém kontě šest stříbrných a dvě bronzové (1995 a 1996). Takovou statistikou se v České republice skutečně nemůže pochlubit žádný softbalový tým.

     Případné nedělní vítězství v Praze by znamenalo již jedenáctý nejvyšší český vavřín pro Beavers, ale Spectrum Praha je opravdu těžký a nevyzpytatelný soupeř...

 

Josef Griml 

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013