Úspěšné zahájení softballové sezóny mladých Beavers

18.04.2016 20:57

Uplynulý víkend 16.4. – 17.4. na chomutovském hřišti probíhalo 1.kolo 2. žákovské ligy divize západ. Bylo přihlášeno 8 týmů, přičemž chomutovští Beavers se zúčastnili se dvěma týmy - tým žáků a tým sestavený z hráčů do 10-ti let. Pro mladší hráče to bylo seznámení s vyšší soutěží, do které příští sezonu přechází většina týmu. V sobotu se odehrály zápasy v základních skupinách. Žáci svoji skupinu hladce vyhráli a ani ti mladší se nenechali zahanbit a skončili ve své skupině na 2. místě. Tím si zajistili postup do semifinále.

Nedělní boje o umístění byly zahájeny vzájemným zápasem mezi mladšími a staršími Beavers. Mladší bojovali, ale nakonec postup do finále si zajistili výsledkem 7:4 starší hráči. Ve finále si žáci Beavers opět zopakovali sobotní utkání s SC Pigs Trhové Sviny a po velmi vyrovnané hře (3:2) se nakonec z vítězství radovali domácí. Mladší hráči skončili na 4. místě, když podlehli Žralokům Ledenice (3:7).

Pořadí:

 1. Sportclub 80 Chomutov

 2. SC Pigs Trhové Sviny

 3. Žraloci Ledenice

 4. Severní Hvězdy Chomutov

 5. Hladový hroši Sezimovo Ústí

 6. Painbusters Most B

 7. Tempo Praha

 8. ZŠ Jana Wericha Praha

 

Ani děvčata nezahálela a odjela do Hluboké nad Vltavou, kde probíhalo také 1. kolo 2. ligy žákyň. Sobotní zápasy v základní skupině dívky vyhrály suverénně – celkové skóre 54:1 a zaslouženě postoupily do finále, kde se utkaly s loňským extraligovým týmem Eagles Praha. Finálový zápas byl velmi vyrovnaný, oba týmy ukázaly, že zimní přípravu nepodcenily. Vítězství v turnaji si po výsledku 3:1 si vybojovala děvčata z SC 80 Chomutov.

Pořadí:

 1. Sportclub 80 Chomutov

 2. Eagles Praha

 3. TJ Olympia Blansko

 4. SK Joudrs Praha B

 5. SC Pigs Trhové Sviny

 6. Žraloci Ledenice

 7. Softball Club Merklín

 8. Hroši Hlavlíčkov Brod

 9. Snails Kunovice

 10. Sotfball club Dvůr Králové

V těchto turnajích hráči Chomutova z obou kategorií podali velmi pěkné výkony ukazující na dobrou úroveň přípravy a začali již od začátku nové sezóny naplňovat očekávání klubu na dobrý výsledek v letošním ročníku s případným postupem do extraligy.

Také hráči do 10-ti let (T-Ball) zaznamenali úspěch umístěním na 2. místě z celkového počtu 14 zúčastněných týmů na turnaji, který se konal minulý týden.


 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013