Turnaj 3.ČSL žen

23.05.2013 13:18

V sobotu dopoledne to vypadalo katastrofálně. Softbalový areál SC 80 Beavers Chomutov vypadal po nočním lijáku spíše jak bahenní lázně a bažiny dohromady. Pod vodou na obou hřištích byla nejen antuková pole, ale i trávník. Od 13:00 tady měl zahajovat dvoudenní turnaj softballové ligy žen ČSA a ještě v 10:00 se nevědělo, jestli nebude turnaj zrušen pro nevyhovující podmínky na hřištích. Ale déšť pomalu ustal a na hřiště se vrhli chomutovští softbalisté s molitany, kolečky s antukou, lopatami, hráběmi a více jak tři hodiny usilovně zachraňovali situaci


Extraligoví hráči společně s kadety a juniory udělali nemožné a turnaj mohl pouze s hodinovým skluzem ve 14:00 začít. Na jednom a posléze i na druhém hřišti. Potom se počasí více jak umoudřilo a po celý zbytek turnaje - v sobotu do večera a celou neděli softbalistkám i pořadatelům vrchovatě přálo a celý areál byl zalitý sluncem.
Základní část se odehrála v sobotu a nadstavbová část se potom hrála v neděli. Turnaj v neděli vyvrcholil utkáními o konečné umístění a závěrečnou dělbu bodů do ligové soutěže. V utkání softbalistek Spectrum Praha a Blondies z Českých Budějovic si lépe vedly Jihočešky, které tak obsadily 5. místo a o bronzovou příčku se utkaly softbalistky z Polska - USK Softball Wroclaw s týmem SaBaT Praha "B". Po vítězství 10 : 6 zvítězil SaBaT Praha "B" a pozornost diváků byla upřena k souboji brněnských Dračic se softbalistkami Přírodní vědy Praha a to byl souboj hodný finále. Přírodní vědy v zápase vedly v první polovině utkání dost výrazně a zdálo se, že je rozhodnuto. Dračice ale "zvedly" hlavy a srovnaly krok a až do poslední chvíle bylo těžké tipovat, kdo z tohoto finále vyjde jako vítěz. Brněnské Dračice již vedly 13 : 11 a na pálku v dohrávce nastoupily softbalistky z Přírodních věd Praha, kterým se po rozhodujícím odpalu podařilo stáhnout tři body a zvítězily nakonec těsně 14:13 a staly se tak vítězkami chomutovského ligového víkendu.
K turnaji je nutné ještě dodat důležitý dovětek o tom, jak dobře se chomutovští softbalisté organizace zhostili. Po náročné přípravě obou hřišť po lijáku, zkušení hráči Beavers, kteří mají rozhodcovskou licenci, všechna utkání rozhodovali, starali se o úpravy obou hřišť a také o provoz softbalového klubu a potřebné občerstvení pro zhruba stovku hráčů a přítomné diváky. Péče chomutovských Bobrů opět prokázala, že v Chomutově má u Beavers softbal dobré zázemí a základnu mnoha nadšenců.
Josef Griml

 

Obrázky najdete zde.

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013