Titul jsme neobhájili. Softbalovým mistrem je Spectrum.

22.10.2014 11:49

Čtyři zápasy stačily softbalistům Spectrum Praha k vítězství ve finálové sérii play-off české extraligy. Supi z Černého Mostu se na trůn nejlepší evropské softbalové ligy vrací po roční pauze.

Spectrum slavilo titul v roce 2011 a 2012. Loni jsme jim zlatý hattrick vzali právě my. SC 80 Chomutov, kteří jsme nechyběli ve finále za posledních 18 let ani jednou.

V základní části skončilo Spectrum druhé za Havlíčkovým Brodem a šlo tak rovnou do druhého kola play-off. V semifinále si Pražané poradili s městský rivalem Tempem podobně, jako poté s náma ve finále: prohráli první zápas, sérii ale vyhráli 3:1 na zápasy.

Po nevyrovnaných výkonech jsme skončili v základní části až na čtvrtém místě a Spectrum, tým se sedmi reprezentanty na soupisce, tak ve finále bylo papírovým favoritem.

Spectrum bylo lepší. Jednoznačně nás přepálili a stáhli více bodů. Do finálové série jsme přitom vstoupili vítězně. V prvním zápase se nám podařilo uspět na pražské půdě 4:3. Poté se ale pražští pálkaři probudili a třemi vítězstvími v řadě si vzali titul zpět.

Velký podíl na triumfu Spectra měl prvometař a člen českého národního týmu Tomáš Klein, který svými odpaly až za plot rozhodl druhé a třetí utkání, které Spectrum vyhrálo 6:3, respektive 7:2.

Rozhodující čtvrté utkání se hrálo v neděli doma v Chomutově. Spectrum šlo rychle do vedení 2:0. Ještě díky homerunu Marka Malého jsme zvládli vyrovnat a zápas zdramatizovat. Poté se však opět ozvali pálkaři Spectra a strhli vedení zpět na svou stranu. Z toho jsme se už nevzpamatovali.

„Věděli jsme, že to bude těžké, ale že to musíme urvat. Víme, jak umí být Chomutov nepříjemný, ale po roce jsme si zase chtěli vybojovat titul zpátky. Vrbenský je opravdu kvalitní nadhazovač, naši pálkaři naštěstí měli dobrou formu. Vždycky se nám odpaly sešly a nenechávali jsme nikoho na metách,“ uzavřel Klein.

Za nás celou sérii odházel Luboš Vrbenský a opět ukázal svou kvalitu. Bohužel pražští pálkaři byli tentokrát asi o něco nažhavenější než my. Naše taktika „když se daří Vencovi, tak se daří všem“ se nesetkala s úspěchem. Především proto, že náš jednoznačně nejlepší pálkař Vašek Svoboda si bohužel ve finále vybral slabší chvilku. Náš line up bohužel není ještě tak silný, aby se podařilo Vencu nahradit. Naším nejlepším pálkařem ve finále se tak stal Marek Malý, který se posunul na první místo.

A také si vydobyl pozvánku do seniorské reprezentace.

Přestože se nám nepodařilo obhájit titul, hodnotíme sezónu kladně. I finále je pro nás stále velký úspěch. Dlouho vyhlašovaná generační obměna už pravděpodobně proběhla. Nové mladé tváře se zapracovali do týmu a postupně se stávají tahouny týmu. V příští sezóně se určitě budeme opět chtít porvat o nejlepší umístění. 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013