TĚŽKÁ BYLA CESTA K POSTUPU DO FINÁLE.

03.10.2012 22:26

Eagles přinutili Beavers vybojovat si postup v pěti utkáních.

 

     Jestliže po předminulém víkendu vedli chomutovští Beavers v semifinálové sérii  nad pražskými Eagles již 2 : 0 (série se hraje na tři vítězství) a vypadalo to tak, že se potřebné třetí vítězství získá snadno, tak soupeř z Prahy – Krče hned v sobotu Bobry přesvědčil o opaku. Beavers sice v utkání vedli, ale soupeřům se podařilo stav srovnat a v tiebreaku stáhnout tři vítezné body. Po svém sobotním vítězství 4:1 si vynutili EAGLES další utkání v Praze.

     Chomutovští Beavers odjeli v neděli 30. září 2012 do GREEN ROLLEN PARKU v Praze – Krči s odhodláním hned první plánované utkání na 13:00 rozhodnout ve svůj prospěch a ve velkém stylu toto 4. semifinálové utkání také začali. Hned první pálkař Jaroslav Mikulec odpaluje až za hradbu na konci hracího pole a po tomto homerunu vedou po 1. směně Beavers 1:0 a ve 3. směně po dvoumetovém odpalu Jaroslava Lhotáka dobíhají Marek Malý a Petr Pěnička s dalšími dvěma body. Rozjeté Beavers zastavují Eagles v 5. směně dvěma body (1 homerun) a když se Krči v dohrávce 6. směny daří ukázkový třímetový odpal přidávají Eagles další dva body a score se otáčí proti Beavers. 4. semifinále končí a Beavers prohrávají 3 : 4 a pražští softballisté srovnávají stav semifinálové série na 2 : 2 a rozhodčí vyhlašují půlhodinovou přestávku před rozhodujícím utkáním.

 

Hrdinové 5. utkání – Jaroslav Lhoták a Jiří Nezbeda

     Do 5. semifinálového zápasu nastupují Beavers v pozměněné sestavě. Catchera Jana Řápka na postu zadáka střídá hrající trenér Jan Přibyl a do nadhazovacího kruhu se opět staví elitní chomutovský nadhazovač Lubomír Vrbenský. Trenérská dvojice Jakub Vrba – Jan Přibyl trochu pozměnila i pálkařské pořadí a celý tým ví, že toto utkání bude rozhodující. O letošní titul Mistr ČR bude bojovat jenom vítěz.

     Vstup do utkání je impozantní. Hned prvním odpalem opět posílá míček za plot Jaroslav Mikulec a přibíhá s prvním bodem. Jiří Nezbeda se postupně dostává až na 2. metu a Václav Svoboda dělá spoluhráčům radost, když dalším homerunem stahuje Jiřího Nezbedu domů a sám přibíhá s druhým bodem. Hned po 1. směně byl stav 3 : 0 což mužstvo naplnilo klidem. Ten však opět narušili Orli ve 2. a 3. směně, když v dohrávce zaznamenali vždy po bodu. Beavers nastoupili do 4. směny a v útoku na pálce je Jaroslav Lhoták, který fantastickým způsobem zužitkoval nadhoz reprezentačního nadhazovače Eagles Jonáše Macha a přidává třetí homerun tohoto utkání a také čtvrtý bod. Beavers vedou 4 : 3 a tento stav usilovně brání. V 6. směně se soupeři z pálky Marka Čermáka daří dlouhý odpal až do zadního pole a všichni, hráči i diváci, jsou přesvědčeni o tom, že míč zmizí za billboardem na hrazení hřiště, ale v tuto chvíli se po míči obětavě vrhá Jiří Nezbeda, který míč přímo z odpalu zachytává do rukavice, ale obličejem naráží do reklamy na plotě. Jiří Nezbeda zůstává po zákroku ležet v zadním poli a všichni se k němu sbíhají. Je otřesen, ale v rukavici pevně svírá chycený míč. Ubránil jednobodové vedení Beavers, které se až do konce střetnutí nezměnilo i přesto, že se poslední dvě směny hrály s maximálním nasazením obou týmů.

Semifinále skončilo vítězstvím BEAVERS 3 : 2 a radostnou euforií celého týmu, který po celou letošní sezónu provázelo mnoho zdravotních komplikací a letošní finále již bude „třešničkou na dortu“  protože v průběhu sezóny nikdo ve finálovou účast ani nedoufal. Softbalové tamtamy rychle dobubnovaly, že druhým finalistou bude loňský Mistr ČR 2011 tým SPECTRUM Praha, který porazil softballisty z Vysočiny a první dvě finálová utkání se budou hrát o příštím víkendu. O 3. a 4. místo se potom utkají EAGLES Praha – Krč a HROŠI z Havlíčkova Brodu.

Josef GRIML

 

Řekli po utkání:

Václav Svoboda:

To, co dneska předvedl Jiří Nezbeda jsem v naší extralize ještě neviděl. To se snad občas vidí v extrémech na videu z baseballu. Jirka zachránil jednobodové vedení. Parádní zásah v zadním poli.

Petr Pěnička:

Jardovi Lhotákovi se opět podařil homerun. Posunul nás homerunem do semifinále a teď do finále. Moc mu ten bezvadný odpal přeji.

Jan Přibyl:

Finále. Paráda. Moc jsme v to nedoufali, takže velká spokojenost. Všechno to, co přijde bude nad plán. Hlavně v tom posledním utkání mužstvo pracovalo naplno. Eagles byli velice kvalitním soupeřem.

Luboš Vrbenský:

Byl to zápřah na fyzické a psychické síly. Nevím, jak kdo si sáhl hluboko do fyzičky, ale psychicky jsme to nad Krčí určitě zvládli dobře.

Jaroslav Mikulec:

Dva homeruny ve dvou zápasech ? To se nestává často a jsem za ty dva dobré odpaly rád.

Jiří Nezbeda:

Ani nevím, zda jsem jim tam neudělal do plotu hlavou díru. Byla to pořádná pecka. Já ten plot ani nevnímal, koukal jsem po míčku… No mám na čele pořádnou bouli.

Někteří hráči Eagles:

Ať se vám to kluci se Spectrem vydaří.Byl to dobrý softbal.

Josef Griml:

To, co jsem dneska v Green Roller Parku v Praze – Krči viděl mi jenom potvrdilo fakt, že Beavers jsou stále nejen česká, ale i evropská softbalová špička. Chomutov může být na takovéhle sportovce po právu hrdý. Blahopřeji chomutovským softballistům k postupu do letošního finále.

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013