Tee-ball a první premiéra našich nejmladších Bobříků

16.05.2016 16:53

O uplynulém víkendu 7.5.2016 přivítal Chomutov teeballová družstva z celé ČR při 3. turnaji 2. ligy teeballu. V neděli poté navazoval pro zájemce z řad teeballových týmů zcela nový projekt Komise rozvoje - otevřený turnaj v Coachballu.


3. kolo 2. ligy nejmladších hráčů se uskutečnilo v Chomutově za účasti 11 týmů. Hrálo se ve dvou skupinách, pořadatelé využili až tří hřiště s prolínajícím se zadním polem. Za zmínku stojí, že tento turnaj byl prvním seznámením se skutečnou hrou pro další generaci místních Bobříků, 16 hráčů ve věku 5 až 7 let nastoupilo v týmu Severních hvězd. Zvláštní poděkování patří hráčům Sezimova Ústí, kteří v utkání proti nim sportovně přizpůsobovali své výkony a nechali malinké hráče zažívat chvilky slávy.

Skupinám dominovaly týmy Havlíčkova Brodu a Chomutova. I druhá místa ve skupinách byla poměrně jasná pro Joudrs Navy a HH Sezimovo Ústí. O další pořadí už byly sváděny sportovní boje. Pořadí ve skupině B musely rozhodnout až body proti ve vzájemném kolečku: 3. Pardubice 20b., 4. Storms 25b. a 5. Spectrum 26b. Tato vyrovnaná utkání jsou pro družstva přínosem a mladí hráči se v nich mnohé naučí. I souboje o páté a třetí místo byly velmi těsné. Finále mělo tentokrát jednoznačný průběh ve prospěch domácích Bobrů, kteří v první směně napálili plných 6 bodů a zbytek utkání výsledek kontrolovali. Přesné výsledky je možno přečíst na stránkách ČSA.

V neděli následoval turnaj v coachballu. Zarážející je, že i přes velkou propagaci, ze sestavy 11 týmů zůstali jen domácí a Pardubičtí. Z  25 kilometrů vzdáleného Mostu, kde se v sobotu konala extraliga T-ballu, dorazili pouze vítězové Joudrs Orange. Poslednímu, do pouze čtyřčlenné party, Joudrs Future Golgs stálo za to přijet za dalšími zkušenostmi i pouze na neděli. Coachball, který je velmi vhodným prvkem pro přechod na letící míč a o dost atraktivnější než utkání nižších soutěží žáků, kde se na strike od soupeřů dlouho čeká, si zřejmě oblibu u softbalových trenérů a propagátorů zatím nenašel. Všechny týmy absolvovaly 5 utkání (skupinu + semifinále + o pořadí). Zkušenosti z odpalováním letícího míče určitě hráči využijí při své další zábavě se softballem. Nejlépe turnaj zvládl vedoucí tým extraligy T-ballu Joudrs Orange, který až ze třetího místa po základní části, dokázal vyhrát semifinále i finále.

Martin Chmelík

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013