TAKÉ V NEDĚLI BEAVERS ZVÍTĚZILI.

14.09.2014 22:43

Softbaloví HROŠI z Havlíčkova Brodu se jistě po sobotní porážce 5 : 6 od chomutovských Bobrů v Chomutově dobře vyspali, protože do druhého semifinálového utkání nastoupili impozantně hned ve svém prvním útoku v 1. směně. Pálkaři Hrochů byli při chuti a díky dvěma chybám chomutovských softballistů se jim podařilo stáhnout v úvodní směně hned čtyři body a to nevěstilo nic dobrého. V dohrávce 1. směny se chomutovským nepodařilo na tento razantní útok softballistů z Vysočiny účinně reagovat. Na post nadhazovače HIPPOS se opět postavil v sobotu úspěšný novozélanďan Campbell Richard Gibson a dařilo se mu také ve druhé směně udržet chomutovské pálkaře od možnosti scorovat. A tak se nepříznivý stav 0 : 4 v neprospěch domácích nezměnil ani ve druhé směně. Na soupeři z Havlíčkova Brodu bylo opravdu vidět odhodlání oplatit Bobrům sobotní porážku.

     Situace ze soboty se opakovala. Beavers v sobotu „otočili“ utkání ve svůj prospěch až v 5. směně a v neděli domácí pálkaři „ zabrali “ už ve 3. směně. Nejprve junior Václav Šrétr poslal dlouhý odpal až k plotu a zadní pole po této akci trochu zazmatkovalo. Mladík Šrétr stačil oběhnout všechny mety a bodovat. První bod znamenal, že už na výsledkové tabuli nesvítila pouhá nula.  Václava Šrétra hned napodobili další pálkaři chomutovského týmu. Postupně se dostávali po zdařilých odpalech až na domácí metu a bodovali. Marek Malý, Václav Svoboda, Jakub Vrba, Jakub Petřík a Petr Pěnička. Rázem se z nepříznivého stavu 0 : 4  stalo score 6 : 4 ve prospěch Beavers a soupeř je vývojem utkání zaskočený a bere si oddychový čas na poradu.

     Hroši střídají dvojici nadhoz – zadák. Ke slovu přichází havlíčkobrodská dvojčata Jaroslav Müller (nadhoz) a Ondřej Müller (catcher). Ale od 4. směny začínají Beavers hrát velice pozorně a Lubomír Vrbenský přesnými a rychlými nadhozy nedává pálkařům soupeře nejmenší šanci.

     Utkání se ještě zdramatizovalo v poslední 7. směně, kdy se soupeři podařilo postupně obsadit všechny tři mety a dostali se tak do nebezpečné scorovací pozice. Ale při svých již dvou autech. Vše nakonec zdramatizoval pálkař Hrochů, který dva Vrbenského nadhozy „promáchl“ a při třetím odpalu poslal míček vysokým obloukem do levého zadního pole, kde si s jeho odpalem poradil Petr Pěnička a chytil ho rovnou do rukavice. Třetí aut a zklamání Hrochů. Konec. Utkání skončilo druhým vítězstvím BEAVERS 6 : 4 a tak je výsledek jejich série 2 : 0 což je velice příznivý stav pro chomutovský tým.

     Ale borci HIPPOS Havlíčkův Brod jsou nevyzpytatelní a nic není rozhodnuto. HROŠI jsou velice silný tým a semifinálová série končí až třetím vítězstvím. HROŠI po celou sezonu přesvědčovali svými dobrými výkony, že jdou cílevědomě za ziskem letošního mistrovského titulu -  vyhráli základní část nejvyšší české softbalové extraligy mužů.

     Ale ve hře o letošní titul Mistr ČR 2014 jsou vedle BEAVERS ještě další tři týmy – TEMPO Praha, SPECTRUM Praha a HIPPOS Havlíčkův Brod. Kdo se utká v závěrečných finálových bojích ? Na tuto otázku dá odpověď až  semifinálový víkend 27. a 28. září 2014 a to odjedou BEAVERS do HIPPOS ARÉNY na Vysočinu.

(jg)

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013