SuperCup: Desetiletí Bobři postoupili na nejlepší evropský turnaj

19.05.2016 11:30

Ve dnech 14.-15.5. následoval o poznání těžší turnaj – kvalifikace na nejlepší evropský turnaj této věkové kategorie s mezinárodní účastí Stříbrný SuperCup. V našem regionu se sešlo 9 účastníků (nejvíce v ČR), na které čekala pouze 3 postupová místa. Chomutovští hned své úvodní utkání s tradičně silným týmem Eagles Praha smolně prohráli 8:9. V ostatních utkáních ve skupině však již jasně dominovali. Porazili postupně pražskou Kotlářku, Cray Fisch Rakovník i Piranhas Beroun a postoupili do semifinále. Tam na ně čekal favorit turnaje - vítěz skupiny B a současně i vítěz individuálních soutěží Tempo Titans Praha. Po první směně pražští vyhrávali 3:4, ale ve druhém útoku Bobři zlomili odpor soupeře 5 body, z čehož se soupeř již nevzpamatoval. Po vítězství 14 : 6 si tak již před finálovým zápasem zajistili postup na zlatý SuperCup. Finále s rivaly, ale přesto kamarády, Joudrs Praha se odehrálo před televizními kamerami ČT sport. Stav se přeléval, Bobři napřed vedli 4:0, následně prohrávali 4:7 a v poslední směně vyrovnali na 7:7. Když se již zdálo, že utkání skončí prodloužením, přišla chyba v obraně a z vítězství 7:8 se radoval soupeř. Přesto si Bobříci svůj cíl, postoupit na mezinárodní turnaj, splnili a následně pak poskytli reportérům ČT své první rozhovory.

Součástí turnaje bylo i vyhodnocení individuálních dovedností. Z místních uspěli 3. místem v rychlosti běhu po metách František Straka a 2. místem v soutěži o nejdelší odpal Martin Chmelík. Za individuální výkony v průběhu turnaje získali poháry pro vítěze Lucie Plosová za nejčastější odpaly, Barnabáš Přibyl za největší počet dalekých odpalů a Martin Chmelík za počet stažených bodů pro svůj tým. Barnabáš Přibyl byl oceněn i jako nejužitečnější hráč turnaje.

Zlatý SuperCup se hraje již za 3 týdny v Praze. Soupeřem ve skupině chomutovským Bobrům budou Maďarsko, Bělorusko, Bandité Vídeň, Draci Brno a Bs Plzeň.

Zdroj: https://chomutovsky.denik.cz/ostatni_region/supercup-desetileti-bobri-postoupili-na-nejlepsi-evropsky-turnaj-20160519

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013