SOFTBALOVÍ KADETI BOJOVALI POD HNĚVÍNEM.

09.05.2011 10:55

 

 Také uplynulý víkend patřil softbalu. Tentokrát ale softbalu mladých. Česká softbalová reprezentace mužů bojovala na turnaji v Dánsku a v sestavě národního mužstva hráli také tři borci BEAVERS – Jaroslav Mikulec, Václav Svoboda a Jiří Nezbeda. Česká reprezentace zde odehrála na turnaji DK - CZ Fastpitch Challenge v Hørsholmu šest utkání s úřadujícími Mistry Evropy 2010  - s reprezentací Dánska a s výběrem All Stars.

     Extraligový tým SC 80 Beavers tedy o víkendu odpočíval, ale mužstvo kadetů bojovalo na extraligovém kadetském turnaji v Mostě na Ovčíně. Byl to první ze seriálu kadetských turnajů. Je jich v průběhu roku naplánováno sedm. V Mostě se uskutečnil první teď o víkendu a ten poslední, který letošní extraligu zakončí, se uskuteční až v polovině října v softbalovém areálu v Praze – Bohnicích.

     Extraligový turnaj rozehráli chomutovští kadeti s mužstvem Painbusters Most a do zvuků jejich odpalů se mísily zvuky silných motocyklů z nedalekého mosteckého autodromu.

     Kadetské zápasy jsou časově omezené na 70 minut a po celou dobu bylo utkání mladíků z Chomutova a z Mostu velice vyrovnané a oběma týmům se zhruba stejně dařilo jak v útoku na pálce, tak v obraně v poli. Až v 5.směně se podařilo „Krotitelům bolesti“ zaznamenat druhý bod, který, jak se nakonec ukázalo, byl rozhodující. Mostečtí porazili mladíky Beavers 2 : 1 a vstoupili tak do turnaje úspěšněji.

     Celý víkendový turnaj pod hradem Hněvínem byl ve znamení krásného slunečného počasí a všechna mužstva bojovala v pěkném prostředí o první extraligové body v kadetské soutěži. Do Mostu přijeli kromě chomutovských BEAVERS také dva týmy z Prahy – SPECTRUM Praha - Černý Most a ZŠ Jana Wericha Praha. Pátý tým přijel až z Vysočiny – softbaloví HROŠI z Havlíčkova Brodu.

     Právě s HROCHY z Havlíčkova Brodu v sobotu odehráli mladí BOBŘI svůj druhý sobotní zápas a ani v tomto utkání se jim příliš nedařilo, když chlapcům z Vysočiny podlehli 1 : 10. Je ale nutné přiznat, že tento tým je velkým favoritem turnaje. Už v sobotu porazil mužstvo SPECTRUM Praha 18 : 3 a zvítězil v utkání s týmem ZŠ Jana Wericha z Prahy 17 : 0 a tak bylo po sobotním programu jasně vidět, že kluci z Havlíčkova Brodu budou chtít bojovat o konečné vítězství.

     Nedělní část turnaje se pro chomutovské Beavers vyvíjela daleko příznivěji, když v utkání se ZŠ Jana Wericha z Prahy zvítězili Bobři 21 : 8 a svého rivala Spectrum Praha porazili 8 : 3. Mostečtí Painbusters si v úvodním utkání nedělního dopoledne hladce poradili 17 : 2 a překvapivě zvítězili i nad favorizovanými Hrochy z Havlíčkova Brodu 4 : 2. O konečné postavení v extraligové tabulce se nakonec bojovalo ve finále, kde se utkaly týmy z 1. a 2. místa Most a Havlíčkův Brod. Bylo to velice napínavé utkání, o čemž nakonec svědčí i výsledek. Za sedmdesát minut stáhly oba týmy dohromady 19 bodů a sportovní štěstí se nakonec přiklonilo k mosteckému mužstvu Painbusters Most, které zvítězilo těsně 10 : 9 a stalo se tak vítězem úvodního extraligového turnaje. Chomutovský tým SC 80 Beavers nakonec obsadil bronzovou příčku a získal tak prvních šest extraligových bodů. Druhá část extraligového turnajového seriálu se uskuteční ve dnech 11. a 12. června 2011 v softbalovém areálu Spektrum Praha – Černý Most.

Výsledky turnaje extraligy kadetů v Mostě

 

SOBOTA 7. května 2011

 

Painbusters Most : SC 80 Beavers Chomutov   2 : 1

Spektrum Praha : ZŠ Jana Wericha Praha   15 : 0

SC 80 Beavers Chomutov : Hroši Havlíčkův Brod   1 : 10

Painbusters Most : ZŠ Jana Wericha Praha    18 : 2

Hroši Havlíčkův Brod : Spektrum Praha    18 : 3

ZŠ Jana Wericha : Hroši Havlíčkův Brod   0 : 17

 

NEDĚLE 8. května 2011

 

Spektrum Praha : Painbusters Most   2 : 17

ZŠ Jana Wericha Praha : SC 80 Beavers Chomutov   8 : 21

Hroši Havlíčkův Brod : Painbusters Most   2 : 4

SC 80 Beavers Chomutov : Spektrum Praha   8 : 3

 

FINÁLE v neděli v podvečer

1.   po základní části : 2.  po základní části

 

Painbusters Most   :   Hroši Havlíčkův Brod   10 : 9

 

 

TABULKA ČESKÉ EXTRALIGY KADETŮ

po 1. kole – turnaj Most – Ovčín – 7. – 8. 5. 2011

 

1.   Painbusters Most                  8 bodů

2.   Hroši Havlíčkův Brod            7 bodů

3.   SC 80 Beavers Chomutov    6 bodů

4.   Spectrum Praha                    5 bodů

5.   ZŠ Jana Wericha Praha         4 body

 

 

SESTAVA SC 80 BEAVERS – KADETI – TURNAJ MOST

 

Milan Šulc, Václav Šrétr, Daniel Šustr, Petr Štrougal, Jan Malý, Adam Mladý, Radek Vlček, Petr Beníček, Jakub Petřík, Marek Malý, Milan Podlaha, Vladislav Tláskal, asistent trenéra Jan Vlček a trenér ing. Ondřej Petřík.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013