SOFTBALLOVÁ MLÁDEŽ V CHOMUTOVĚ

07.01.2009 21:05

 

        Tréninky mládeže se konají v prostředí softbalového areálu s vlastním sociálním zázemím u ZŠ Heyrovského třikrát týdně vždy 2 hodiny. V zimě se trénuje v tělocvičně dvakrát týdně 1,5 hodiny.

 

Od jara do podzimu se hrají víkendové turnaje v rámci mládežnické 1.ligy kadetů. Letos jsme se již zúčastnily těchto turnajů: v Praze, Karlových Varech, Havlíčkově Brodě, Chomutově, Kostelci nad Orlicí, Ledenicích a Mostě.

 

V domácím prostředí jsme uspořádaly Mistrovství ČR v kategorii kadetů. S kategorií mladších žáků do 13 let se též úspěšně zúčastňujeme turnajů. Pondělní odpoledne většinou patří  zápasům Severočeského oblastního přeboru mládeže.

 

Dětem se věnují čtyři kvalifikovaní trenéři s pomocnými trenéry z řad hráčů softbalového klubu CV. Na jednu tréninkovou jednotku připadá cca. 25 dětí. Cílem tréninku je děti naučit softballu nejen drilem, ale i formou her. Během zimní přípravy např: probíhala soutěž o ceny , která měla děti motivovat k lepším výkonům. Ještě v letošním roce se 9. hráčů klubu (Jan Řápek, Marek Malý, Matěj Fridrich, Petr Engel, Vladimír Hanák, Tomáš Šebesta, Miroslav Lindner, Milan Podlaha a Jakub Petřík) zúčastnilo výběrového kempu do juniorské reprezentace ČR s cílem uspět na juniorském Mistrovství světa v roce 2012.

 

Na podzim se kadeti zúčastnili turnajů v Ledenicích,Mostě a Praze a nakonec i finálového turnaje ligy kadetů.Celkově skončili na 6.místě. Žáci byli na turnajích v Karlových Varech a Praze a skončili v lize žáků na 4.místě.Ve finále posledního turnaje zvítězili nad celým rokem neporaženým Havlíčkovo Brodem 1:0. Oblastní přebor jsme vyhráli.

 

         V letošním roce se nám podařilo zapojit do spolupráce rodiče dětí, kteří nám pomohli jak s pořádáním domácích turnajů, které probíhaly ve výborné domácí atmosféře, tak se i významně podíleli na shánění sponzorských darů pro oddíl. Taktéž se nám po náboru v loňských 4. a 5. třídách sešlo na trénincích 25 nových zájemců o softball, ze kterých se postupně zapojilo do bližší spolupráce 11 dětí.

        

V dalším období bychom chtěli současné žáky , kteří mají patřičnou herní softbalovou úroveň více začlenit do struktury klubu a udržet je v klubu i po odchodu ze základní školy.

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013