SMOLNÝ ZAČÁTEK EXTRALIGY.

16.04.2012 11:44

O víkendu začala dlouhá sezóna nejvyšší české softbalové extraligy mužů úvodními utkáními. Začala a pro chomutovské Beavers nezačala bohužel vůbec šťastně. Všichni jsme si mysleli, že zimní příprava a odpočinek bude pro tým přínosem a že se za tuto dobu vyléčí všechny neduhy a zhojí všechna zranění, která tým na konci minulé sezóny ...provázely, ale o uplynulém víkendu se ukázalo, že může být ještě hůř….
Trenér Beavers má na začátku extraligy celou dlouhou soupisku zraněných hráčů a tak byl uplynulý víkend jednou velkou improvizací. Týmu pro zranění chybí celá trojice nadhazovačů – Luboš Vrbenský, Jaroslav Mikulec i junior Marek Malý. Luboš Vrbenský stále ještě rehabilituje zraněné koleno po operaci, Jaroslav Mikulec utrpěl těžké zranění, když dostal přímý zásah tvrdým softbalovým míčkem rovnou z odpalu do obličeje a musel se podrobit v Ústí nad Labem operaci v oblasti lícní kosti. Juniorský nadhazovač Marek Malý se přesunuje o berlích – utrpěl zranění kotníku a má nohu v sádře. Mužstvu tedy chyběli tři hráči na těch nejdůležitějších postech. Po operaci kolene je i Matěj Fridrich a také chodí o berlích, Jaroslav Lhoták léčí zraněný lýtkový sval a to se navíc při víkendových utkáních zranili zadák Jakub Vrba a pálkař Petr Pěnička.
Takže soupiska Beavers o víkendu spíše připomínala lazaret než sestavu obávaného softbalového týmu. Pro trenéra mužstva to byla nezáviděníhodná a těžko řešitelná situace.
O víkendu se v Chomutově představili v sobotu hráči týmu EAGLES z Prahy Krče a v neděli mužstvo SPECTRUM Praha, loňský Mistr ČR a před chomutovskými softballisty byly čtyři úvodní zápasy. Dvě utkání s EAGLES v sobotu a dvě utkání se SPECTREM v neděli.
V sobotu nastoupili Beavers proti EAGLES Praha Krč a do nadhazovačského kruhu se postavil Jakub Petřík, který byl ještě loni v týmu kadetů. Společně s Janem Vlčkem „odházeli“ oba úvodní zápasy a celý tým to vůbec neměl snadné, když pražští softballisté proti nim nastoupili v plné sestavě i s reprezentačním nadhazovačem Jonášem Machem. Obě utkání chomutovští podle očekávání prohráli (2 : 9 a 9 : 0) a v sestavě si zahráli všichni mladí i hráči z týmu „B“. Je ale potřeba vyzvednout odhodlání mladého Jakuba Petříka, který s pálkaři soupeře statečně bojoval. Jakub tak absolvoval tvrdý „křest“ ohněm.
Obdobný obraz přinesla i nedělní utkání. Snad jen s tou odlišností, že v prvním utkání s týmem SPECTRUM Praha se snažil čelit útoku pálkařů v nadhazovačském kruhu obávaný pálkař a chomutovský reprezentant Václav Svoboda, kterého ve 4. směně vystřídal na nadhozu Jan Vlček a ve druhém utkání opět nadhazoval Jakub Petřík.
SPECTRUM Praha přijelo do Chomutova se šesti reprezentanty a na nadhozu se představil Aleš Jetmar, reprezentant ČR, kterému ale chomutovští softballisté v prvním nedělním utkání mnoho jeho nadhozů úspěšně pálili. Škoda jen, že se některé úspěšné odpaly nepodařilo bodově zúročit. A tak i obě nedělní utkání chomutovští prohráli (5 . 11 a 0 : 7) a vyšli tak z úvodního extraligového víkendu zcela naprázdno.
Softbalová sezóna je však dlouhá a mužstvo je teprve na jejím začátku. Ale mnohá zranění chomutovských hráčů pro nejbližší extraligový program zatím nepřinášejí pro tým a trenéra příliš optimistických vyhlídek.

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013