Semifinálová série s Radotínským SK

22.09.2013 23:01

V SEMIFINÁLOVÉM DUELU VEDOU BEAVERS 2 : 0

V Radotíně i v Chomutově porazili svého soupeře.

 

     Čtyři nejlepší týmy letošní nejvyšší české softbalové extraligy mužů bojují o postup do letošního finále o titul MISTR ČR 2013 a mezi nimi ani letos nechybí chomutovští softballisté. Ti ve čtvrtfinále přehráli tým TEMPO Praha a v semifinále jsou jejich soupeřem softballisté z Radotína.

     Chomutovští BEAVERS nastoupili k prvnímu semifinálovému utkání v sobotu 21.9.2013 ve 20:00 pod reflektory na softbalovém areálu domácího RADOTÍNSKÉHO SK PRAHA-RADOTÍN s odhodláním oplatit soupeři poslední dvě porážky v základní části extraligy. BEAVERS pod reflektory nehrají tak často a tak se museli opět v sobotu s tímto handicapem při hře vypořádat. Utkání sice pro „Bobry“ nezačalo nejlépe, ale nakonec se jim podařilo nepříznivý stav 0 : 2 srovnat a dalším třetím bodem získat první semifinálový skalp soupeře. Sobotní vítězství 3 : 2 v Radotíně bylo pro BEAVERS povzbudivé a znamenalo vedení      1 : 0 na utkání. Ve druhé semifinálové skupině bojují o postup do finále softballisté z Vysočiny z loňským Mistrem ČR, s týmem SPECTRUM Praha, a HROŠI z Havlíčkova Brodu v tomto duelu v sobotu loňského mistra porazili 5 : 4 a ujali se také vedení 1 : 0 na utkání.

     Další hrací program obou semifinálových dvojic byl na programu hned v neděli 22. září 2013 kdy chomutovští BEAVERS nastupovali proti Radotínu doma ve svém softbalové areálu ve 13:00 a ve 12:30 bylo rozehráno semifinálové utkání v HIPPOS ARÉNĚ v Havlíčkově Brodě mezi domácími HROCHY a pražským SPECTREM.

Chomutovští BEAVERS nastoupili v úplné sestavě a trenér Jakub Vrba nastoupil v sehrané dvojici Lubomír Vrbenský (nadhoz)  – Jakub Vrba (na postu zadáka) a v roli kauče tým podpořil Jan Přibyl.

     Při nástupu mužstev zazněla česká hymna a druhé semifinálové utkání začalo pod taktovkou rozhodčích ČSA a ESF Svatopluka Smysla a Miroslava Dolejše.

     Hned v prvním útoku se podařil zkušenému chomutovskému pálkaři Jaroslavu Mikulcovi dvoumetový odpal, který se díky dobré útočné taktice celého týmu podařilo „přetavit“ v první bod. A BEAVERS dále útočili a nedali soupeři příliš příležitostí na obsazení met. Bobrům se podařilo ve 3. směně nejprve stáhnout druhý bod, obsadit druhou metu a ke slovu potom přišel elitní pálkař BEAVERS a reprezentant ČR Václav Svoboda, který dvoubodovým homerunem „rozsvítil“ na výsledkové tabuli score 4 : 0 ve prospěch BEAVERS. Chomutovští potom další dobrou útočnou činností v 5. směně přidali ještě dva body a vedení nad Radotínem tak pojistili. Ještě v 6. směně se mohlo skore BEAVERS vylepšit, když se v útoku podařilo obsadit všechny tři mety, ale finální odpal už nepřišel. Potom rychlými třemi auty v 7. směně chomutovští utkání uzavřeli s výsledkem 6 : 0 a zaznamenali tak v semifinále svoje druhé vítězství.

     Chomutovští BEAVERS v neděli odehráli velice dobré utkání a zasloužili si tak potlesk plné tribuny a početného publika, které přišlo Bobry podpořit.

Semifinále se hraje na tři vítězná utkání a tak mají chomutovští dobře našlápnuto, protože vedou 2 : 0. Vyrovnaný je stav ve druhé semifinálové dvojici. V Havlíčkově Brodě už v neděli loňský Mistr ČR nezaváhal. SPECTRUM  zvítězilo  7 : 3 a vyrovnalo stav série na 1 : 1 na utkání.

     Semifinálové boje budou pokračovat příští víkend v sobotu 28.9. To budou v Chomutově ve 14:00 hrát softballisté z Radotína a v 17:00 budou HROŠI z Havlíčkova Brodu ve své HIPPOS ARÉNĚ hostit mužstvo SPECTRUM Praha.

     Semifinálové boje jsou velice dramatické a zajímavé a věřme, že z nich chomutovští softballisté vyjdou úspěšně a budou opět účastníky letošního finále.

 

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013